РФ та Китай шукають “чорні шляхи” для продовження торгівлі — розбір експертки

Прапори Росії та Китаю. Фото: gettyimages.com

Методи, які РФ та Китай знайшли для продовження торгівлі, розбиваються через загрози вторинних санкцій. Про це сьогодні, 22 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“Ми бачимо ситуативно, що дійсно ті методи, які шукали Росія та Китай для того, щоб вести торгівлю, тобто використання національних валют, використання дочірніх банків на території Китаю російських, використання контрагентів, тобто під санкції Росія й Китай шукали способи, яким чином вони можуть вести торгівлю. Ці способи розбиваються за допомогою вторинних санкцій, за допомогою погроз вторинних санкцій. І зокрема у червні посилилися можливості вторинних санкцій через те, що Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти Московської біржі та проти дочірніх банків, які Росія розмістила на території Китаю. Тобто нинішня ситуація, вона вимагає знову пошуку “чорних шляхів”, — сказала вона.

Експертка повідомила, що навесні було зафіксовано падіння торгівлі між Москвою й Пекіном, однак на сьогодні, згідно з китайською статистикою, у червні торгівля була на 5% більшою, ніж за аналогічний період рік тому.

“На жаль, бажання торгувати між Росією та Китаєм, воно підстьобує ці дві держави на державному рівні шукати шляхи торгівлі, використовуючи якщо не юань, наприклад, то криптовалюту, використовуючи ті шляхи, які збільшують витрати. Проте очікувати, що буде скорочення торгівлі між Росією та Китаєм або зупиниться ця торгівля, на жаль, ми не можемо”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.

Вона зазначила, що РФ використовує обхідні шляхи, тому американські санкції мають поширюватися дуже серйозно й на сусідні країни, на Центральну Азію.

“Тому що, припустимо, буквально тиждень тому я читала про те, що президент Киргизстану вітатиме розміщення на своїй території дочірніх російських банків. Тобто виходить, таким чином Киргизстан розуміє, що у нього буде вікно можливостей, наприклад, для цієї торгівлі. І, відповідно, будь-які спроби розмістити на своїй території російські банки, будь-які спроби, що можуть слугувати ризиком для торгівлі, вони мають припинятися. І в інших країнах теж”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.

Читайте також: “Брудний” юань: що це й чому в російських імпортерів виникли чергові проблеми

Раніше економічний експерт Ілля Несходовський висловив думку, що вторинні санкції можуть реально стримувати зовнішню торгівлю Російської Федерації. 

Прямий ефір