З моменту повномасштабного вторгнення в Україну кількість російських бойових літаків стрімко зменшується. За два з половиною роки військових дій в Україні з 1200 бойових літаків у РФ залишилося 850. Зменшення кількості літаків у РФ відбувається через два фактори — частину літаків знищено під час бойових дій, а частина — вибула з ладу через неможливість технічного обслуговування та ремонту. Про це сьогодні, 17 серпня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.
“Тут дійсно потрібно врахувати два важливих фактори. Перший — частина російських літаків була безпосередньо знищена під час бойових дій. Другий фактор — погіршення рівня технічного обслуговування призвело до виходу з ладу і можливості бойового застосування тих літаків, які й так були в найгіршому стані. Тому те скорочення кількості російських літаків, яке ми бачимо, багато в чому відбувається з цієї причини. Зараз скорочення російської авіації оцінюють у 20-30%, але подальше скорочення буде йти не такими прогресивними темпами”, — вважає експерт.
За його словами, насправді у РФ є ще досить великий запас літаків, які перебувають у хорошому стані й залишаються на озброєнні Російської Федерації.
“Потрібно зазначити, що з тієї кількості, яка зараз є, Росія застосовує близько 200 літаків для ведення безпосередньо бойових дій. Тому запас можливості застосування у них зберігається досить солідний“, — зазначив Долінце.
Водночас експерт з питань розвитку авіаційного ринку уточнив, що у різних сегментах російської авіації ситуація відрізняється.
“Наприклад, якщо говорити конкретно про стратегічні бомбардувальники, в Росії залишається понад 120 машин у різному стані. Однак, тут потрібно зазначити, що це старі машини, наприклад, Ту-22М3 — одна з найстаріших модифікацій. Крім того, жодного з тих типів стратегічних бомбардувальників — це Ту-22, Ту-95, Ту-160, які на сьогодні використовуються, — Російська Федерація найближчими роками, швидше за все, не зможе побудувати. Тому що без західних компонентів і західного обладнання РФ не здатна виробляти нові стратегічні бомбардувальники”, — констатував гість ефіру.
Щодо ситуації з літаками дальньої радіолокаційної розвідки, то, за словами спікера, ситуація ще більш плачевна.
“Річ у тім, що РФ має дуже обмежену кількість цих літаків — не більше 10-12 одиниць. І ці літаки Україні вдається знищувати. Тому РФ буде дуже ретельно їх ховати й оберігати”, — резюмував Богдан Долінце.
Читайте також: Великі хаби бомбардувальників і винищувачів: удари по військових аеропортах РФ оцінив Криволап