РФ спровокувала енергетичну кризу в Придністров’ї, щоб змусити Молдову повернутися в газову схему Кремля, — Чобану

Флаг Молдовы. Фото: ukrinform.ua

У Молдові впевнені, що відповідальність за енергетичну кризу в Придністров’ї повністю лежить на РФ і компанії “Газпром”. А керівництво невизнаного Придністров’я замість того, щоб вирішувати енергокризу, намагається її перечекати, сподіваючись на те, що питання розв’яже Росія. Про це сьогодні, 12 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політичний аналітик Віктор Чобану.

“Придністров’я, точніше, його керівництво, отримало кремлівську вказівку про те, що треба почекати. Вони навіть термін позначили: 1 січня сказали, що їм нібито вистачить ресурсів на 50 днів, тобто до 20 лютого. За задумом Кремля, це криза спровокована. Був розрахунок на те, що криза перекинеться з Придністров’я на правий берег. І ось за цей час, за задумом кремлівських технологів, Кишинів мав капітулювати й почати переговори про те, щоб повернутися в газову кремлівську схему”, — розповів політичний аналітик.

 За його словами, задум Кремля провалився.

“Уже 12 січня, а Кишинів щодня забезпечує своїх споживачів електроенергією. Нагадаю, що Молдова вже два роки як не отримує газ від “Газпрому”. Країна успішно закуповує альтернативний газ. Тому вже очевидно, що рукотворний хаос, який планував Кремль для правого берега, не відбувся і вже не відбудеться”, — зазначив Чобану.

Він зазначив, що Кремлю тепер, користуючись російським пропагандистським сленгом, доведеться давати задню.

“Але це треба буде якось обґрунтовувати. МЗС РФ в особі Марії Захарової вже спробувало дати плутані пояснення. Вона заявила, що відсутність енергоресурсів у Придністров’ї — це прояв неонацизму з боку Кишинева. Києву дуже знайома ця риторика. Зараз черга дійшла до Молдови”, — наголосив гість ефіру.

Він акцентував на тому, що відповідальність за енергетичну кризу в Придністров’ї повністю лежить на Росії та компанії “Газпром”.

“У відсутності газу в Придністров’ї насамперед винен Кремль. Я навмисне кажу Кремль, а не “Газпром”, тому що “Газпром” ніколи в новітній історії не був комерційною організацією. Це був ще один політичний інструмент Кремля, яким він шантажував усіх. Згадаймо заяви про те, що Європа замерзне без російського газу. І ось Європа не замерзла, всі впоралися і знайшли альтернативні джерела. І Кишинів поки що справляється. І я сподіваюся, що впорається і далі”, — констатував політичний аналітик.

Він також додав: Кишинів неодноразово пропонував допомогу Тирасполю, але той відмовляється, сподіваючись на те, що Росія все вирішить і вони й надалі отримуватимуть безплатний російський газ.

“Молдова пропонувала всі можливі варіанти, зокрема в тестовому режимі прогнала кілька тисяч кубометрів Балканським коридором із Болгарії аж до Кучурганської ГРЕС. Тобто запропонували робочий маршрут. Чому Росія цього не робить, незрозуміло. А з боку Тирасполя, я думаю, це підтвердження — вони однаково чекатимуть до останнього, що Кремль повернеться до постачань безплатного газу. Тому що з часів створення Придністров’я як сепаратистського анклаву після розпаду СРСР, воно загалом існує винятково на безплатному газі”, — зазначив Віктор Чобану.

Читайте також: Енергетична криза в Придністров’ї: яких цілей домагається Кремль (ВІДЕО)

Прямий ефір