РФ склала список цілей для ймовірної війни з Японією та Південною Кореєю — розбір (ВІДЕО)

Карта Японії та сусідні країни регіону. Фото: gettyimages.com

Росія розробила список цілей для ймовірної війни з Японією та Південною Кореєю, який включає 160 об’єктів. Серед ключових цілей — атомні електростанції та об’єкти цивільної інфраструктури, командні пункти, повідомляє FREEДOM.

Про наявність цього списку повідомила британська газета Financial Times. Файли, на які посилається видання, частина великого пакету з 29 злитих секретних документів армії РФ, які датуються 2008-2014 роками. Але їхній зміст “все ще релевантний для російської стратегії”, зазначається в матеріалі.

У списку ймовірних цілей Росії — об’єкти військової оборони. Наприклад, у злитих файлах є фотографії радарної бази Повітряних сил самооборони Японії на острові Окушірі. А також точні виміри будівель і споруд-мішеней. Решта цілей — це об’єкти цивільної інфраструктури, такі як японський тунель Каммон, що з’єднує острови Хонсю і Кюсю, а також термоядерний комплекс, розташований на північний схід від японської столиці Токіо. У Південній Кореї до списку увійшли, зокрема, промислові об’єкти.

Російський план атаки, як стверджують британські журналісти, був спрямований на підготовку армії, виходячи з припущення, що війна з НАТО нібито поширилася на Східну Азію.

Також увійшов звіт російських військових про політ пари стратегічних бомбардувальників Ту-95, відправлених для перевірки протиповітряної оборони Японії та Південної Кореї в лютому 2014 року. Бомбардувальники фіксували відповідні дії літаків двох країн. Наприклад, чи були вони озброєні, чи ні. Ці документи, як і раніше, вважаються важливими для російської стратегії“, — повідомляє Financial Times.

Колишній співробітник НАТО з контролю над озброєннями Вільям Альберк заявив у коментарі Financial Times, що витік документів і нещодавнє розгортання військ Північної Кореї доводять, що європейський і азійський театри воєнних дій пов’язані безпосередньо.

Зокрема, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну США розмістили значні сили в Південній Кореї та Японії. Обидві країни приєдналися до очолюваної Вашингтоном коаліції з контролю за експортом — щоб чинити тиск на російську військову машину, йдеться в статті Financial Times.

Ці документи, які з’явилися в пресі зараз, заграли новими фарбами. Тому що конфліктність якраз у цій частині зростає з урахуванням тіснішої співпраці між Північною Кореєю та Російською Федерацією. І участю військових Північної Кореї в російській війні проти України. Ці моменти загострили контекст регіональної безпеки, де є інтереси як Японії, так і Сполучених Штатів“, — пояснив кандидат політичних наук, засновник ГО “СД Платформа” Богдан Ференс.

На тлі посилення військової співпраці Пхеньяна та Москви в листопаді 2024 року США, Японія і Південна Корея провели масштабні навчання зі стримування та оборони за участю військових кораблів і літаків, включно з американським авіаносцем George Washington, а також японськими та південнокорейськими есмінцями.

27 грудня в Пентагоні повідомили, що Японія та Сполучені Штати мають намір посилити стратегічне партнерство. Йдеться про розширення сили стримування для сприяння регіональній стабільності.

Розглядаються питання стратегічного обміну повідомленнями для максимального посилення стримування і підвищення ефективності заходів щодо розширеного стримування США, підкріпленого оборонним потенціалом Японії. Північноатлантичний союз продовжить вивчати питання про те, як найкраще забезпечити сильне та надійне розширене стримування“, — йдеться в заяві Міністерства оборони США.

У листопаді 2024 року Японія і Євросоюз уклали історичний оборонний пакт. Він передбачає спільні навчання і співпрацю у сфері військової промисловості. А з 1 січня набуло чинності угода про стратегічне партнерство між Європейським Союзом і Японією. Так, документ передбачає тісніше політичне та економічне співробітництво з низки двосторонніх питань. Зокрема йдеться про боротьбу з тероризмом і поширенням зброї масового ураження.

Читайте також: Росія — Іран — КНДР: як співпраця диктаторських режимів посилює загрози для безпеки у світі (ВІДЕО)

Нагадаємо, що 27 листопада в Сеулі міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з президентом Республіки Корея (Південна Корея), радником з національної безпеки й міністром оборони країни. На зустрічі обговорювали постачання озброєння з Північної Кореї до РФ і відправлення військ КНДР для участі у війні Росії проти України, а також подальші кроки щодо зміцнення безпеки.

Читайте також: Північнокорейські солдати отримують на війні проти України унікальний досвід: ризики для Сеула озвучив Селезньов

Прямий ефір