РФ шукає союзників для збільшення виробництва ракет малої та середньої дальності, — Саакян

Олег Саакян. Скріншот: uatv.ua

Незважаючи на санкції, Росія досі зберігає можливість виробляти певні системи озброєння, зокрема й ракети малої та середньої дальності. Про це сьогодні, 30 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM  розповів політолог, співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості” Олег Саакян.

“Попри санкції, РФ неможливо повністю ізолювати від світу, тому вона досі зберігає можливості виробляти певні види озброєння, зокрема ракетне. Завжди знайдуться країни, які допомагатимуть обходити санкції. Завжди будуть технологічні ланцюжки, які вдасться забезпечувати. Інша річ, що обсяг цих ланцюжків через санкції категорично знижується, що не дозволяє Росії наростити виробництво. Але знову ж таки повторюся, є велика кількість країн, які допомагають РФ обходити санкції. Тому можна сказати, що сьогодні санкції для РФ — це гирі на її ногах. Але Росія з ними може пересуватися”, — зазначив політолог.

Він акцентував: якби санкцій узагалі не було проти РФ, вона вже виробляла б усю номенклатуру озброєння і в значно більших кількостях, ніж це було до її повномасштабного вторгнення в Україну.

“Але насправді в Росії зараз виробляють меншу кількість озброєння, ніж до вторгнення в Україну, коли не було всіх цих пакетів санкцій, не було жодних обмежень. Це є показником того, що все-таки це працює. Проте у РФ залишилася можливість виробляти ракети, зокрема й балістичні крилаті ракети, які можуть бути носіями ядерного тактичного озброєння. При цьому дефіцит у виробництві цих ракет Росія покриває поставками з Північної Кореї. І попри те, що якість північнокорейських ракет залишає бажати кращого, це досить серйозна підмога в озброєнні РФ”, — акцентував експерт.

За його словами, нині, щоб не знижувати свій військовий потенціал, Росії доводиться активно шукати заміщення своєї військової продукції.

“Я думаю, що за словами Путіна про відновлення виробництва ракет малої та середньої дальності стоїть насамперед можливість кооперації з кимось із інших гравців. Це може бути Іран або Північна Корея, для того, щоб налагодити великі обсяги виробництва цього озброєння”, — констатував Олег Саакян.

Читайте також: Ядерні переговори між США та Китаєм знижують ризики — думка Подвига

Прямий ефір