Російська Федерація провела невдалі випробування міжконтинентальних ракет “Ярс” і “Булава”, які є носіями ядерної зброї. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ).
“Ярс” — основна міжконтинентальна балістична ракета у наземному компоненті стратегічних ядерних сил Росії, невдалі випробування якої відбулись 1 листопада 2023 року.
Так, запуск ракети “Ярс” із космодрому “Плесецьк” в Архангельській області в напрямку полігону “Кура” на Камчатці здійснив бойовий розрахунок 33-ї ракетної армії стратегічного призначення Ракетних військ РФ.
“Ракета “Ярс” збилась з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань стратегічних ядерних сил держави-агресора Росії”, — повідомили в українському відомстві.
Раніше, 25 жовтня 2023 року, так само невдало завершився випробувальний запуск з підводного ракетного крейсера “Борей” міжконтинентальної балістичної ракети РСМ-56 “Булава”.
Проблеми Росія має і з ще одною міжконтинентальною балістичною ракетою шахтного базування “Сармат” — один з ключових проєктів в оголошеному процесі модернізації стратегічних ядерних сил, яку розробляють з 2009 року.
Так, початкові плани Москви передбачали, що її мали прийняти на озброєння ще 5 років тому — у 2018 році. Однак дату постійно відкладали. Зрештою, “Сармат” прийняли на озброєння лише у вересні 2023 року ― після першого і єдиного повноцінного випробування, проведеного у квітні цього року.
“У порівнянні з виготовленою в Україні МБР РС-20 “Воєвода”, створена їй на заміну ракета “Сармат” позбавлена будь-яких переваг у конструкції, головній частині чи методах подолання протиракетної оборони. Фактично “Сармат” ― недопрацьована, недосконала, сира ракета”, — пояснили у ГУР МОУ.
Крім цього, у Росії досі виникають труднощі із планами щодо вдосконалення повітряної складової стратегічних ядерних сил.
За інформацією розвідки, у межах часткової модернізації радянських бомбардувальників Ту-160 та Ту-95С росіяни мають здатність щорічно опрацьовувати 1-2 літаки.
А заплановане на 2023 рік постачання нових стратегічних бомбардувальників Ту-160М2 відкладено на пізніший термін через невдалі спроби російських фахівців відновити виробництво нової версії двигунів НК-32.
“Усі перелічені проблеми стратегічних ядерних сил держави-агресора РФ ― прямий наслідок санкційної політики цивілізованого світу проти Москви за розв’язану нею війну проти України, а також неспроможності науково-технічної та промислової баз терористичної Росії виготовити необхідні компоненти на заміну імпортним”, — наголосили в українському відомстві.
Читайте також: РФ виходить із договору про заборону ядерних випробувань — що це означає, пояснив експерт
Раніше російський опозиційний політик і громадський діяч Дмитро Гудков заявив, що президент Володимир Путін всіляко намагається відвернути Захід від війни в Україні, зокрема створюючи ризики розповсюдження ядерної зброї в країни, що спонсорують тероризм.