РФ продовжує атакувати порти України — причини (ВІДЕО)

Наслідки удару по порту. Фото: t.me/OleksiyKuleba

Вісім людей загинули, 10 отримали поранення. Такі наслідки чергового ракетного обстрілу на Одещині ввечері 9 жовтня. Російські війська вже чотири дні поспіль атакують прибережну зону регіону — ціляться у портову інфраструктуру та мирних мешканців, інформує FREEДОМ.

Четверту ніч поспіль під обстрілами російських ракет та ударних безпілотників — цивільна інфраструктура Одеської області. Так, напередодні ввечері російська армія балістикою атакувала один із портів. Постраждало й судно під прапором Панами.

Під час атаки пошкодження отримало цивільне судно під прапором Панами — контейнеровоз Shui Spirit. Це вже третє іноземне судно, яке атакує Росія за останні чотири дні.

“Україна сьогодні залишається гарантом продовольчої безпеки. Тому важливо зупинити практику цього терору — достатньою кількістю зброї, протиповітряної оборони, дипломатією, санкціями та покаранням за кожен воєнний злочин”, — заявив міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Внаслідок удару загинули вісім українців, ще семеро отримали поранення — двоє з них перебувають у лікарні.

“Це типові мінно-вибухові травми, пов’язані з численними осколковими пораненнями. Характер ураження — це все тіло, м’які тканини і травма кінцівок, внутрішніх органів, пов’язана з енергетикою. Тобто були удари об важкі предмети. Це цивільні. І, на жаль, типова травма була. Це уламкове поранення, типове для касетних боєприпасів”, — зазначає український лікар Денис Себов.

Напередодні вночі під час атаки південної частини Одеської області було пошкоджено судно OPTIMA під прапором Палау. Тоді загинув 60-річний чоловік. Ще п’ять членів екіпажу, всі іноземці отримали травми.

Такі удари Росія використовує як важіль тиску на країни глобального Півдня, демонструючи, що без неї безпека продовольча — неможлива. Крім того, посилення ударів по портах пов’язане з майбутнім самітом БРІКС, який відбудеться наприкінці жовтня у Казані, вважають експерти.

“Ми вже неодноразово бачили, як Росія намагається використати і БРІКС, і Африканський союз як свою геополітичну зброю і намагається зміцнити свої позиції серед країн глобального Півдня. Ми пам’ятаємо, як було із зерновою угодою, але як виявилося, без Росії “зерновий коридор” функціонує дуже чудово: проблем із поставками до країн глобального Півдня не було”, — наголошує експерт з міжнародної безпеки Тарас Жовтенко.

Аналітики припускають, що удари по портах можуть негативно позначитися на відносинах Росії з її нечисленними союзниками, зокрема з Китаєм.

“Цими ударами Росія зокрема створює умови, за яких Китай поступово відмовлятиметься від помітної співпраці з РФ. Тобто російські удари є деструктивними для самої РФ та її найближчого оточення. Зараз Китай розглядає Росію як ресурсний придаток, і поки це вигідно китайській стороні, вона цим користуватиметься. Однак якщо Росія продовжить удари в Чорноморському басейні, це може призвести до відмови Китаю від дипломатичної місії щодо Росії”, — вважає доцент кафедри політології ОНУ ім. Мечнікова Михайло Шабанов.

Водночас, попри удари Росії, українські порти продовжують роботу. За даними їхньої адміністрації, лише за вересень 2024 року на міжнародні ринки через порти доставлено 4 мільйони тонн агропродукції.

Читайте також: Уражено об’єкти критичної інфраструктури у трьох регіонах — деталі відбиття масованої повітряної атаки РФ

Прямий ефір