РФ продовжує провокації проти країн НАТО — розбір інцидентів у Румунії та біля берегів Аляски (ВІДЕО)

"Шахед", що впав у Румунії. Скріншот: uatv.ua

У Румунії виявили уламки російського безпілотника Shahed (“Шахед”). Відомства припускають, що на територію країни впали три дрони, пошук їхніх фрагментів триває. У зв’язку з інцидентом МЗС Румунії викликало тимчасово повіреного у справах Росії. Бухарест вважає безвідповідальний характер військових ударів російської армії загрозою національній безпеці Румунії, повідомляє FREEДОМ.

У ніч на 24 липня російська армія обстріляла Ізмаїл в Одеській області. У Тулчинському повіті Румунії прикордонників підняли по тривозі, а жителів попередили про загрозу безпілотників.

У ніч на 25 липня Росія знову атакувала Україну ударними безпілотниками типу Shahed. І знову під ударами російської армії був південь Одеської області. Румунія підняла в повітря винищувачі F-16 для перехоплення потенційних повітряних цілей.

У командуванні Військово-повітряних сил ЗСУ повідомили, що в ніч на 25 липня більшість безпілотників противника знищили, але три “Шахеди” були “локаційно втрачені після перетину румунського кордону”. У Міноборони Румунії уточнили, що уламки одного безпілотника знайшли в селі Плауру, розташованого на березі Дунаю. У відомстві пояснили, що уламки двох інших розшукують. 

“Більш огидні напади були здійснені Росією проти української цивільної інфраструктури. Уламки були виявлені на території Румунії. Ми поінформували наших союзників з цього питання і координуємо їхні дії. Румунія рішуче засуджує ці безвідповідальні дії”, — написала міністр закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску в соцмережі Х.

Румунія — член НАТО. Після інциденту в Брюсселі заявили, що подія не має ознак навмисної атаки, а дії російської армії назвали безвідповідальними та потенційно небезпечними.

Це вже не перший випадок із падінням російських безпілотників на території Румунії. У 2023 році зафіксували три подібні інциденти. Попри те, що повітряний простір Румунії постійно моніторять сили Північноатлантичного альянсу, російські дрони вони не збивають.

“Наші сусіди просять партнерів бути більш рішучими або дати їм можливість діяти рішуче. Поки що відповідь країн, яким нічого не загрожує, негативна. Ті ж Іспанія, Італія чи Німеччина не хочуть конфронтації з Росією”, — зазначив керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук.

Напруга зростає не лише на східному фланзі НАТО. 25 липня у командуванні аерокосмічної оборони Північної Америки повідомили, що американські та канадські винищувачі перехопили біля берегів Аляски два китайські та два російські бомбардувальники. Вони не входили в суверенний повітряний простір США або Канади й залишалися в міжнародному повітряному просторі. У китайському Міноборони заявили, що це були планові навчання.

“Ці дії не спрямовані проти будь-якої третьої сторони, відповідають міжнародному праву і практиці, та не мають нічого спільного з поточною міжнародною та регіональною ситуацією”, — запевнив представник Міністерства оборони Китаю Чжан Сяоган.

Це вперше, коли російські та китайські військові літаки пролетіли так близько до території США, зазначив міністр оборони США Ллойд Остін, пише видання Politico. Такі дії свідчать про те, що Пекін займає дедалі активнішу позицію і розширює військові відносини з Москвою. 

“Точно так само, як у Південнокитайському морі вони намагаються зламати міжнародне морське право. Тільки там вони хочуть закрити для вільного судноплавства певний район, а в Арктиці — навпаки, відкрити. Тому вони все активніше проводять військову діяльність, військові навчання у цих регіонах”, — пояснив Павло Лакійчук.

У Пентагоні заявили, що США посилюватимуть військову готовність в Арктиці. У звіті відомства, опублікованому 22 липня, йдеться про те, що Сполучені Штати ухвалили таке рішення у зв’язку з підвищеним інтересом Росії та Китаю до цього регіону.

https://www.youtube.com/watch?v=nYwlLPs88Iw

Читайте також: РФ — найбільш значуща загроза безпеці НАТО: які кроки робитимуть в Альянсі (ВІДЕО)

Прямий ефір