РФ посилює гібридну активність на флангах НАТО — деталі від Яхно

Олеся Яхно. Фото: uatv.ua

Росія посилює свою гібридну активність на флангах НАТО, що проявляється не лише у втручанні у вибори в США та країнах Європи, але й у застосуванні силових методів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла політологиня Олеся Яхно.

“Росія в момент, коли ще в Конгресі була затримка з виділенням нового пакету допомоги, активно використовувала цей період зими та весни 2024 року, активізувавши зусилля не лише проти України, такі як обстріл об’єктів цивільної інфраструктури та намагаючись просуватися на сході, але й посилила свою активність і на флангах країн НАТО та Євросоюзу”, — сказала вона.

Як зазначила експертка, Росія активно намагалася впливати на вибори до Європейського парламенту, які відбувалися у червні, а також зараз продовжує активно втручатися у виборчий процес у Сполучених Штатах.

“Все більше звучить заяв з боку Штатів про те, що Кремль, зокрема через штучний інтелект, намагається втручатися у виборчий процес і сіяти, насамперед, розбрат усередині США”, — наголосила Яхно.

Однак, за її словами, також надходять повідомлення про те, що Москва посилила силові методи своїх деструктивних дій у західних країнах.

“Це не лише звичні штучні міграційні кризи на кордонах Росії та Білорусі — східного флангу НАТО, але й підпали. Також спостерігаються шпигунські дії біля військових баз НАТО — таких повідомлень було багато, зокрема з Німеччини. Крім того, є спроби підготовки вбивств менеджерів великих оборонних підприємств”, — наводить приклади експертка.

Яхно наголосила, що наразі ведуться дві війни: гаряча війна в Україні та гібридна війна в Європі.

“Але наслідки гарячої війни дедалі більше відчуваються й у Європі. Я маю на увазі часті випадки, коли уламки дронів та ракет потрапляють на території країн, які є східним та південним флангом НАТО, таких як Польща та Румунія. Також спостерігаються випадки порушення повітряного простору, коли повітряні об’єкти можуть пролітати у зоні НАТО. У цьому сенсі війна все більш відчутна на флангах НАТО. Тому коли ми говоримо, що безпека України — це безпека Європи, це не просто слова, щоб Україна отримала більше підтримки або зберегла її. Це прямий життєвий інтерес для країн, які межують із Росією, і вони це відчувають”, — резюмувала Олеся Яхно.

Читайте також: У НАТО відреагували на російські безпілотники на території країн Альянсу

Нагадаємо, Збройні сили Латвії підтвердили падіння російського дрона “Шахед” на території країни. Інцидент стався під час російського обстрілу України 7 вересня.

Прямий ефір