РФ починає втрачати європейський ринок скрапленого вуглеводневого газу — причини озвучив Несходовський

Ілля Несходовський. Фото: uatv.ua

Росія через санкції починає втрачати європейський ринок скрапленого вуглеводневого газу (СВГ). Про це сьогодні, 17 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт з економічних питань, кандидат економічних наук Ілля Несходовський.

Він прокоментував інформацію про те, що Польща, яка раніше була найбільшим імпортером російського скрапленого вуглеводневого газу, планує скоротити обсяги закупівель на 80% цього року.

“Росія дійсно починає втрачати й цей ринок, зокрема. Так, наростили обсяги у 2024 році порівняно з 2023 роком. “Істотно наростили”, “рекордно” — такі маніпулятивні тези йдуть від російської пропаганди. Так, збільшили, у вас просто немає інших якихось можливостей продавати цей газ, відповідно, й відбувається збільшення зокрема. Але при цьому ви не можете нарощувати видобуток”, — сказав експерт.

Несходовський нагадав, що у РФ був перспективний напрямок видобутку в Арктиці, але щодо “Арктик СПГ 2” запроваджено санкції й проєкт практично зупинився.

Він зазначив, що у росіян через санкції немає можливостей будувати нові термінали, тому нарощування видобутку обмежені.

За словами експерта, РФ має можливість збільшити продаж трубопровідного газу в Китай.

“Там є певний потенціал для збільшення видобутку, але, знову ж таки, порівняно із втраченим європейським ринком… І в цьому відношенні чудово, що Україна все-таки проявила захист національних інтересів та відмовилася від транзиту російського газу — це теж істотний удар в цілому по “Газпрому”, і в цьому відношенні зменшуються ті обсяги”, — сказав Несходовський.

Він зауважив, що для того, щоб “Газпром” залишився на плаву та не збанкрутував, необхідні будуть вливання з російського бюджету, з яким і так у Кремля суттєві проблеми.

Читайте також: РФ втрачає мільярди доларів і політичний вплив у Європі: що відбувається після припинення транзиту російського газу через Україну

Прямий ефір