РФ почала виводити кораблі Чорноморського флоту з Криму: які втрати намагаються приховати (ВІДЕО)

Крейсер "Москва". Скріншот: uatv.ua

Почуватися “по-домашньому” в окупованому Криму Чорноморський російський флот уже не може. Понад 10 кораблів — десантні, ракетоносії, катери й навіть підводні човни — росіяни змушені ховати. Приховувати від українців — які не володіють власним флотом, але зуміли не допустити переваги російських загарбників на морі, інформує FREEДОМ.

Чорноморський флот Російської Федерації колись був гордістю диктатора Володимира Путіна. Зокрема, саме завдяки флоту у 2014 році росіяни окупували український Крим. І тому 2022 року на флот покладали великі надії: позбавити Україну виходу в море, не кажучи вже про плани захопити сушу. 

З першого дня повномасштабного вторгнення в Україну росіяни стали втрачати свої кораблі. 

За даними Генерального штабу Збройних сил України, втрати противника в Азовському і Чорному морях наразі становлять 20 суден: від флагмана “Москвы”, десантних, розвідувальних кораблів, ракетоносіїв до навіть одного підводного човна — субмарини “Ростов-на-Дону”. 

Втрати Чорноморського флоту РФ. Скріншот: uatv.ua

Так, у 2022 році втрати кораблів ЧФ РФ склали:

  • у лютому — катер;
  • у березні — ракетний корабель “Самум”, десантний корабель “Новочеркаськ”, десантний корабель “Цезар Куніков”, катер “Раптор”, десантний корабель “Саратов”, невизначений тип судна;
  • у квітні — крейсер “Москва”;
  • у травні — катер “Раптор”, катер “Серна”;
  • у червні — катер, буксир “Василь Бех”;
  • у серпні — патрульний корабель “Василь Биков”;
  • у жовтні — тральщик “Иван Голубец”, фрегат “Адмирал Григорович”, невизначений тип судна.

Втрати ЧФ РФ у 2023 році:

  • у січні — два катери;
  • у травні — розвідувальний корабель “Іван Хурс”;
  • у серпні — десантний корабель “Оленегорский горняк”, танкер SIG;
  • у вересні — десантний корабель “Минск”, підводний човен “Ростов-на-Дону”.

Крім того, у жовтні було уражено і пошкоджено носій крилатих ракет “Буян” і корабель “Павел Державин”. Спецоперацію провела Служба безпеки України разом із Військово-морськими силами за допомогою надводних дронів. У російському ж генштабі заявили, що “Павел Державин” зазнав пошкоджень, зіткнувшись із морською міною.

Небезпечно в Криму не тільки кораблям, а й командуванню. 

Несподіваний і болючий удар було завдано по штабу Чорноморського флоту в Севастополі 22 вересня. Авіаудар підтвердили в українських Силах оборони — точний і руйнівний. У російському ж генштабі за звичкою будь-які втрати серед особового складу заперечують.

Після вересневих втрат військові експерти на основі супутникових розвідданих констатують, що росіяни почали виводити з Севастополя особливо цінні кораблі в Новоросійськ Краснодарського краю. 

Перемістили фрегати “Адмірал Макаров” і “Адмірал Ессен”, три дизельні підводні човни, п’ять десантних кораблів і кілька малих ракетних кораблів.

Росія розосереджує свій флот, перекидаючи кораблі не тільки до Новоросійська, а й до Феодосії та Керчі, заявив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.

“Вони розосереджують кораблі переважно в інших портах, крім Севастополя. Це Новоросійськ, де є велика база Військово-морських сил, Феодосія і навіть Керч. Навіть є така версія, що буде відновлено їхнє базування в Абхазії. Однак це поки що інформація не підтверджена. А що стосується розосередження — цей факт ми підтверджуємо”, — повідомив Плетенчук.

З появою можливості вражати російські кораблі надводними та підводними безпілотними апаратами, а також ракетами “Нептун” українського виробництва, та закордонними — як Storm Shadow та ATACMS у Чорному морі справді стало спокійніше. 

Україна змогла запустити зерновий коридор уже без участі та гарантій безпеки Росії. Тепер росіяни рідше використовують і “Калібри” з кораблів та підводних човнів для атак по інфраструктурі України. 

А російські кораблі не наближаються до українських територіальних вод, і вкрай обережно пересуваються у водах навколо окупованого Криму. 

Але попри всі складні умови, які українці створюють для існування та функціонування Чорноморського флоту, росіяни тримають його в бойовій готовності. Саме ядро налічує 30 одиниць плавзасобів. 

У Військово-морських силах України припускають, що путінська армія накопичує ракети “Калібр” для можливих атак по критичній інфраструктурі вже цієї зими. Тому Чорноморський флот РФ, навіть за умови його втечі із Севастополя, залишається пріоритетною ціллю для Сил оборони України.

Читайте також: Після ліквідації крейсера “Москва” Чорноморський флот РФ перетворився на флотилію, — експерт

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський назвав історичним досягненням те, що російський Чорноморський флот більше не здатний до опору в західній частині Чорного моря і поступово тікає з Криму.

Прямий ефір