РФ почала відправляти на війну в Україну африканських студентів і “зеків”, які повернулися з фронту, — Курносова

Ольга Курносова. Фото: hromadske.radio

Російський диктатор Путін давно вирішив відпускати гріхи російським в’язням за вбивства українців. Але не всім учасникам так званої “СВО” щастить. Деяких колишніх ув’язнених, які потрапили в український полон, у Росії заарештовують або відправляють назад на фронт. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла політична аналітикиня і головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.

“Щоб заманити російських в’язнів на війну РФ проти України, російська влада давно узаконила таке правило — відпущення гріхів коштом вбивства українців. Хоча насправді таким людям не варто сподіватися на “теплий прийом” у Росії. Ми бачимо, що багато хто, потрапляючи в український полон, обмінюються назад у Росію, і деякі з них вдруге потрапляють на фронт”, — зазначила Курносова.

За її словами, не тільки прощення гріхів жене ув’язнених на фронт, а ще й можливість заробити гроші.

“Гроші, які обіцяють заплатити за участь у війні, є досить вагомим стимулом для ув’язнених.  Грубо кажучи — вони грають у “російську рулетку”: а на фронті не відразу вб’ють і вийде заробити великі гроші. При цьому багатьох на фронт якраз відправляють рідні та близькі. І це абсолютно руйнівна історія. Тому що насправді вони воюють за геополітичні амбіції Путіна. Жодних інших цілей у цієї так званої спецоперації не може бути й немає”, — сказала Курносова.

Вона також зазначила, що через виснаженість мобілізаційного резерву, в Росії вигадують різні способи поповнення своєї армії. Сьогодні російські чиновники все частіше стали погрожувати не продовжувати візи африканським студентам, якщо ті не підуть в армію.

“У Путіна не вистачає живої сили для продовження війни. Повномасштабну мобілізацію він оголошувати боїться, бо його рейтинг впаде до нуля. Крім того, він боїться, що після оголошення мобілізації у РФ може початися революція. Тому і намагаються заповнити цей дефіцит живої сили коштом мігрантів із країн ближнього закордоння, наприклад, із Центральної Азії, а також з Африки”, — пояснила редакторка порталу After Empire.

За її словами, така ситуація у РФ спостерігатиметься доти, доки самі росіяни не зрозуміють, що від Путіна пора позбуватися.

“Можливо, нарешті росіяни зрозуміють, що Путін може призвести тільки до абсолютного колапсу, і що цей колапс зовсім не в Україні, як їм весь час кажуть із телевізора. Цей колапс відбувається прямо в Росії. Ціни зростають, злочинці повертаються з війни, починають вбивати тут — всередині Росії. І українські дрони почали долітати до території РФ. І поки Путін перебуває при владі, краще не буде. Тому треба щось робити — нарешті позбуватися Путіна”, сказала Курносова.

Читайте також: “Африканський корпус” під Вовчанськом: як Росія рекрутує і використовує іноземців у війні проти України (ВІДЕО)

Прямий ефір