РФ перебудовується на рейки воєнного часу: агресор збільшує бюджет на армію (ВІДЕО)

Російська пропаганда. Фото: gettyimages.com

112 мільярдів доларів у 2024 році збирається витратити Росія на армію. Ця сума вдвічі перевищує ту, яку витратив Кремль у 2023 році. Як пише видання Bloomberg, яке ознайомилося з проєктом російського бюджету на наступний рік, 112 мільярдів доларів утримуються в засекреченій частині, щоб уникнути пильної уваги громадян до наслідків війни, передає FREEДОМ.

“Збільшення фактично вдвічі російського оборонного бюджету дозволить трохи підтягнути штани російської окупаційної армії, яка зазнала критичних втрат та досить масштабних витрат у рамках перших півтора року російсько-українського протистояння. Адже втрати російської армії обчислюються щонайменше 150 мільярдами доларів, це дуже велика сума. Очевидно, що до неї входять не лише виплати вбитим та покаліченим російським військовослужбовцям, це, зокрема, й втрати у російській військовій техніці”, — каже військовий експерт Владислав Селезньов.

Росія продовжує перебудовуватися на рейки воєнного часу, щоб виробляти необхідну кількість техніки та озброєння. Військові експерти припускають, що наступного року, окрім техніки, Росія зосередиться на засобах повітряного нападу.

“Акцентована увага буде на створенні додаткових ракет. Адже очевидно, що ворог бачить, що його тактика ракетного терору, спрямованого на знищення української енергетичної інфраструктури на території України, дає результати. Безумовно, росіяни намагатимуться локалізувати виробництво дронів камікадзе типу “Шахед 131” та “Шахед 136”, — вважає Селезньов.

Збільшуючи витрати на армію, у Кремлі планують знизити витрати за іншими статтями. Наприклад, на освіту та охорону здоров’я буде виділено кошти на рівні 15 мільярдів доларів, що у 7 разів менше, ніж Москва збирається витратити на армію, повідомляє Bloomberg. Експерти вважають, що як і в Радянському Союзі, в Росії близько 5 відсотків населення безпосередньо отримуватиме вигоду від війни. Інші ж верстви суспільства очікує погіршення матеріального становища.

“Деяка кількість мільйонів росіян опиниться за межею бідності. Як вони там житимуть ні Кремль, ні ВПК, ні керівництво армії не цікавить. Більше того, вони будуть говорити, що якщо хочете добре харчуватись, то йдіть до армії. Ось вам примус до мобілізації, який йтиме за рахунок збіднення населення та скорочення витрат чи погіршення послуг охорони здоров’я чи освіти”, — каже головний економіст Офісу простих рішень та результатів Ярослав Романчук.

На початку 2023 року Росія побила ще один рекорд — дефіцит у бюджеті майже 2 трильйони рублів. За даними видання ВВС, витрати зросли на 60 відсотків — понад 3 трильйони рублів. У свою чергу, доходи населення знизилися більш ніж на 35 відсотків, порівняно з довоєнним січнем 2022 року. Проте Росії ще є звідки черпати заощадження, і мова не лише про резерви центрального банку та фонду Добробуту, вважають експерти.

“Якщо розглядати Росію як єдиний тоталітарний комплекс, то, крім федерального бюджету, є місцеві бюджети, крім місцевого бюджету є державні підприємства, державні банки. Є ще гроші населення у вкладах, які у разі потреби можна пригальмувати, заморозити та спрямувати якусь частину на фінансування необхідних витрат для ВПК та інших сфер”, – каже Романчук.

За даними Росстату за 1-й квартал 2023 року, за межею бідності живе майже 20 мільйонів росіян.

Прямий ефір