З кожним днем у Херсоні дедалі більше руйнувань. Російська армія не припиняє обстрілювати звільнене місто. Ліквідувати наслідки ударів допомагають волонтери. Вони розбирають завали, забивають вікна у будинках і доставляють гуманітарну допомогу, передає FREEДОМ.
Так, волонтери дістали болванку від “Граду” прямо із квартири. Сьогодні вони допомагали розбирати завали — наслідки чергового обстрілу. Снаряд пробив підлогу наскрізь, де була стіна тепер можна зрозуміти тільки по різному покриттю на вцілілій підлозі.
У квартирі Ігор прожив 20 років. На щастя, на момент удару ночував у будинку навпроти. Переїхав туди близько місяця тому. Але куди і коли впаде наступний російський снаряд, передбачити не може ніхто.
Раніше престижний район біля річки зараз є найнебезпечнішим місцем у Херсоні. Звідси до позицій російських військ лише кілька кілометрів. Комунальні служби не можуть повноцінно працювати. У небі постійно кружляють російські безпілотники, обстріл не припиняється. Ліквідують наслідки атак волонтери.
“Російська армія не зупиняється, і все додає та додає нам роботи. Тож їздимо бригадами, забиваємо вікна. Дуже багато об’єктів. Без зупинки працюємо, об’єкти додаються. Вікна забиваємо, а їх дедалі більше”, — каже волонтер Андрій.
“Справжні” — організація волонтерів із Херсона. Місцеві жителі об’єднали свої зусилля, щоб допомогти кожному, хто потребує допомоги. Після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС команда зросла із 3 до 48 осіб. Тоді влітку до них приєднався і Олег. Побачив оголошення у соціальних мережах.
“Спочатку я їздив із хлопцями на Острів, на Нефтегавань. Там прибирали після підтоплення. Теж жахливо. Теж прилітало по нас поряд, стелили. Пережили, все гаразд. Все поновимо, все буде Україна”, — каже волонтер Олег Крушинський.
У волонтерів чотири команди ліквідаторів.
Майя Федорівна каже — живе як на пороховій бочці. Жінка може сподіватися лише на допомогу небайдужих. Людей, які потребують такої допомоги, у Херсоні тисячі. На кожному виконаному об’єкті волонтери залишають наклейку з контактами, приймають заявки через чат-бот. Кажуть, допомагатимуть херсонцям стільки, скільки буде потрібно.
“Я тут народився, я тут ріс. Мені кожна вулиця рідна, і я розумію, що людям також треба якось відчувати тепло”, — каже волонтер Андрій.