РФ не може протистояти ударам України по російських військових об’єктах, тому в хід ідуть ядерні погрози, — Потапенко

Ілюстративне фото: gettyimages.com

У Росії недостатньо засобів, щоб протистояти ударам України по російських військових об’єктах, тому в хід ідуть ядерні погрози. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник Центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В’ячеслав Потапенко.

“Дії України, запуск безпілотників по об’єктах на території Російської Федерації на відстані тисячі кілометрів та більше, були досить успішними, що показує можливість запуску і ракет, які можуть бути істотно більш руйнівними. Російській Федерації, за великим рахунком, відповісти на таке застосування ракет нічим. Тобто тієї системи протиповітряної та протиракетної оборони, яка є, недостатньо. Відповідно, Росія дістає свій козир, у якої завжди є — ядерну зброю, і, природно, починає їм погрожувати”, — сказав він.

Потапенко підкреслив, що досить складно оцінити серйозність цих загроз, але весь комплекс чинників впливатиме на ухвалення рішень західними партнерами України.

“Безумовно, у людей, які ухвалюють рішення у Сполучених Штатах Америці та Великій Британії, країнах Європейського Союзу, начебто більше вихідної секретної інформації про те, які реально ресурси має Росія. Однак, я вважаю, що якийсь певний ризик того чи іншого застосування ядерної зброї існує, бо він і був, наприклад, наприкінці 2022 року, коли в України була нібито й стратегічна перевага, йшов наступ, було більше зброї, більше людей. Україна досить успішно звільняла свої території. За свідченням деяких аналітичних західних видань, Путін був не дуже далекий від готовності десь демонстративно, так би мовити, застосовувати зброю в тому разі, якби українські війська вже заходили в Крим або наближалися до території Російської Федерації”, — сказав він.

Керівник Центру внутрішньополітичних досліджень вважає, що партнери України враховуватимуть усі ризики, тому всі дозволи на використання далекобійної зброї на території РФ навряд чи матимуть публічний характер.

“Я думаю поки що в цьому сенсі найближчими місяцями ми будемо жити в тумані війни й такого публічного дозволу від чинної адміністрації Сполучених Штатів Америки, мені здається, малоймовірно отримати. Однак це не означає, що така зброя не застосовувалася до сьогоднішнього моменту або не буде застосовуватися далі, тому що це досить складно перевірити й зрозуміти навіть фахівцям”, — сказав Потапенко.

Читайте також: Зміни до ядерної доктрини РФ запропонував внести Путін

Нагадаємо, у Росії під час випробування вибухнула міжконтинентальна ракета “Сармат”.

Прямий ефір