Російська армія в окупованому Криму прикривається цивільними, констатують експерти американського Інституту вивчення війни (ISW). Окупаційна російська влада безвідповідально заохочує туризм на півострові і запевняє своїх громадян, що там вони будуть у безпеці. Тим часом військові РФ продовжують використовувати півострів як тиловий плацдарм, передає FREEДОМ.
Аналітики ISW проаналізували дані про нещодавню ракетну атаку на військові об’єкти на окупованому Росією півострові і дійшли висновку — до жертв у Севастополі призвели дії російських сил протиповітряної оборони, а не результати націлювання ракет.
“Жертви серед цивільного населення в Криму стали результатом перехоплення Росією ракети ATACMS, що наближається, а не навмисного рішення України про її націлювання. Міноборони Росії визнало, що російський перехоплювач ППО змусив українську ракету відхилитися від траєкторії польоту і вибухнути в Севастополі”, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Україна не завдає ударів по цивільних об’єктах, а російські окупанти свідомо нехтують безпекою цивільних, заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
В окупованому російською армією Криму не може бути жодних фіктивних ознак так званого мирного життя, впевнені в Офісі президента України. Це — територія, на якій тривають бойові дії — та сама геноцидна війна, яку розв’язала Російська Федерація.
“Крим — це також великий військовий табір і склад, із сотнями прямих військових цілей, який росіяни цинічно намагаються маскувати і закривати власними цивільними. Які, своєю чергою, є… цивільними окупантами”, — написав радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк у Telegram.
В атаці на Севастополь Міноборони Росії звинуватило Сполучені Штати Америки, які постачають Силам оборони України озброєння. Ця маніпуляція, на думку аналітиків Інституту вивчення війни, спрямована на те, щоб змусити Вашингтон припинити допомогу.
У Пентагоні заявили — Україна сама має право вирішувати, які цілі обирати під час військових операцій. У Держдепартаменті США зазначили, що дії Російської Федерації призводять до значно жахливіших наслідків на території України, а порівняння втрат непорівнянне.
“Ми виражаємо жаль через будь-які жертви серед мирного населення в цій війні. Ми надаємо зброю Україні, аби вона могла захищати свою суверенну територію від збройної агресії. Зокрема і в Криму, який, звичайно ж, є частиною України. Росія могла б зупинити цю війну сьогодні і покласти край стражданням, спричиненим війною, яку почала Росія, якби вона припинила окупацію суверенної української території та напади на цивільне населення”,— акцентував представник Державного департаменту США Метью Міллер.
Сили оборони України робитимуть усе для деокупації Кримського півострова. Росія не може розраховувати на те, що ЗСУ припинять знищувати російські бази, склади та інші військові об’єкти в Криму. Зараз українські захисники готують ґрунт для ударів після передачі Україні винищувачів F-16, пише видання Business Insider.
“Крим вразливий. Росіяни мають відносно обмежений простір для маневру на півострові. А Путіну є що втрачати як у політичному, так і у військовому плані. Тому, якщо обмежена кількість винищувачів може мати реальний вплив, то саме тут і над Чорним морем, яке стає повністю доступним після того, як буде розв’язана проблема з ППО в тимчасово окупованому Криму”, — сказав аналітик Гаазького центру стратегічних досліджень Фредерік Мертенс у коментарі виданню Business Insider.
Російську протиповітряну оборону в окупованому Криму Сили оборони України планомірно знищують. За інформацією Центру стратегічних комунікацій ЗСУ, за півтора місяця російська окупаційна армія на півострові втратила десятки пускових установок С-300, С-350 і С-400, більше ніж 15 радіолокаційних станцій і більше ніж десяток пунктів управління.
Читайте також: Українські сили продовжать атакувати військові об’єкти РФ в анексованому Криму: перспективи та наслідки проаналізували експерти
Нагадаємо, 23 червня Міністерство оборони РФ заявило про запуск українськими силами 5 ракет ATACMS з касетними бойовими частинами по Севастополю, а удар ППО нібито призвів до відхилення однієї ракети від траєкторії та її подальшого вибуху, що призвело до жертв і постраждалих серед місцевих жителів. Версії Росії про те, що Сили оборони України використовували ATACMS з касетними бойовими частинами, не витримують критики. Це чергова спроба Москви дискредитувати Київ, заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.