РФ наростила продаж зерна та добрив, перешкоджаючи експорту українського продовольства — деталі від Горбачьова

Микола Горбачьов. Скриншот: uatv.ua

Росія продовжує перешкоджати експорту українського зерна, навмисно уповільнюючи перевірки та активно блокуючи деякі судна. Водночас вільно експортує своє зерно та добрива. Про це сьогодні, 10 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав президент організації “Українська зернова асоціація” Микола Горбачьов.

Він зазначив, що серед українських аграріїв вже навіть лунають голоси про те, що Україні треба вийти із зернової угоди, щоб заблокувати продаж зерна Росією.

“На жаль, судна, які заходять через Босфор, перевіряються лише ті, які йдуть в Україну. А ті, які йдуть до Росії, не перевіряються. І Росія всіляко перешкоджає збільшенню кількості цих суден”, — зазначив гість ефіру.

За його даними, Росія наростила експорт зерна та добрив.

“Росія експортувала зерна цього сезону більше, ніж попереднього, добрив більше, ніж попереднього. Але водночас розповідає про те, що має якісь проблеми й що їй хтось не дає торгувати зерном. Насправді це все чистої води маніпуляція”, — коментує Горбачьов.

Він також зазначив, що Росія від початку поставилася до зернової ініціативи “без ентузіазму”. І з того моменту мало що змінилося: Москва хоче усіляко перешкодити експорту українського продовольства.

“Росія намагається всіляко перешкодити Україні експортувати зерно. Україна вирощує у 3-4 рази більше зерна, ніж ми споживаємо. Тому наше основне завдання, наша мета — нагодувати за межами нашої улюбленої країни втричі, вчетверо більше населення, ніж у нас є на території. І ми це робили упродовж останніх 20 років. І у нас вся логістика побудована таким чином, вся зовнішня торгівля побудована таким чином. Створити будь-яку турбулентність, яка завадить Україні, я думаю, в цьому і полягає мета Росії”, — заявив президент “Української зернової асоціації”.

Нагадаємо, Чорноморська ініціатива щодо експорту українського зерна морем була закріплена у липні 2022 року угодою. Посередниками виступили ООН та Туреччина. Ініціатива покликана “допомогти подолати глобальну продовольчу кризу, викликану війною Росії проти України”. коридорі ще на два місяці – до 18 липня. Проте, вже 1 червня Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомило, що Росія заблокувала роботу Чорноморської зернової ініціативи, зупинивши реєстрацію вхідного флоту до всіх морських портів України, які задіяні в угоді.

Прямий ефір