Останніми місяцями Росія значно збільшила удари по Україні з використанням дронів “Шахед”, що підтверджує налагоджене виробництво, а також може свідчити про накопичення ракетного потенціалу для майбутніх масованих атак. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт з питань національної безпеки, військовослужбовець Збройних сил України Іван Варченко.
“Росія нарощує удари по території України насамперед “Шахедами”. Це дозволяє зробити висновок, що там налагодили власне виробництво, й зараз воно збільшує кількість випущених “Шахедів”. У вересні в середньому запускалося 40-45 “Шахедів” на день, у жовтні це число наблизилося до 70, і в листопаді, з початку місяця, цифра продовжує зростати”, — сказав він.
Як він зазначив, країна-агресор значно рідше використовує ракети протягом уже двох місяців, найімовірніше, накопичуючи цей потенціал.
“Можливо, плануючи використати його в якийсь зручний для окупантів день. Що це може бути за день? Коли вони вважатимуть, що ефективність ударів буде найвищою. Логіка і дії російських окупантів, а також дії Путіна — різні поняття, тому щодня потрібно бути готовим до того, що може бути завдано масованого удару”, — акцентував Варченко.
За його словами, росіяни, які запускають десятки “Шахедів” на день, мають за мету послабити українську протиракетну та протиповітряну оборону.
“Чи вдається їм це? Певною мірою. Чи критично це позначається на роботі української ППО? Це насамперед аналіз для наших військових фахівців, але можемо точно сказати, що українці знайшли менш дорогі способи протидії цим “Шахедам”, ніж у 2022-2023 роках. Це не тільки класичні й дорогі засоби ППО, ракети, а й концентрований вогонь стрілецької зброї, а також інші засоби. А готовність наших партнерів надавати нам відповідні засоби є умовою, за якої ми зможемо відбивати атаки, які Росія планує, ймовірно, з настанням холодів”, — підсумував Іван Варченко.
Читайте також: 32 БпЛА збили Сили оборони України, ще 18 — локаційно втрачені
Нагадаємо, раніше військовий експерт Владислав Селезньов в ефірі FREEДОМ поділився думкою, що Росія накопичує ракетні арсенали й тимчасово використовує дрони, зокрема для збору розвідувальної інформації. Однак, коли енергетична система України стане найбільш вразливою, ймовірно, країна-агресор відновить масовані ракетні обстріли.