РФ намагатиметься втручатися в президентські вибори в Молдові, — заступник генсека НАТО

Мірча Джоане. Фото: nato.int

Росія намагатиметься втручатися в президентські вибори в Молдові, а також у процеси в інших країнах, які проводитимуть проєвропейську політику. Про це сьогодні, 14 лютого, виступаючи в Європарламенті, заявив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, інформує кореспондент телеканалу FREEДОМ

Відповіддю НАТО і Європейського Союзу має бути допомога цим країнам на їхньому шляху до ЄС, вважає Джоане.

“Ми очікуємо, що Росія проявлятиме величезний інтерес до того, щоб, по суті, підірвати прозахідний, проєвропейський уряд і адміністрацію Маї Санду (президентка Молдови — ред.). І я планую, якщо все буде добре, поїхати з комісаром Юровою (єврокомісарка з питань європейських цінностей і прозорості, — ред.) для відкриття центру по боротьбі з російською дезінформацією в Кишиневі. ЄС і НАТО, всі ми у двосторонньому порядку також допомагаємо Молдові в цьому напрямку”, — сказав заступник генсека.

Якщо проаналізувати політику РФ в Африці, на Близькому Сході, можна очікувати, що росіяни будуть дуже зацікавлені через свої проксі також створити проблеми для Заходу, продовжив Джоане.

“Особливо, якщо ці країни активізують проєвропейський трек. Немає нічого важливішого для Альянсу, як організації. Я все своє життя присвятив вступу моєї країни (Румунія, — ред.) в Європу і в НАТО. Думаю, що це місія нашого покоління. Ми повинні переконатися, що інші країни, які хочуть приєднатися до Заходу, — Україна, Молдова, Грузія, країни Західних Балкан — для них немає нічого важливішого, щоб домогтися успіху. Зокрема на шляху до ЄС. Немає нічого важливішого — мати послідовну, стратегічну, політичну та економічну узгодженість у всій Європі”, — акцентував заступник генсека Альянсу.

При цьому він наголосив, що все має ґрунтуватися на заслугах, відповідності встановленим критеріям.

“Це не просто свого роду стратегічний подарунок, отриманий внаслідок війни. Я думаю, що це політичний, стратегічний, економічний і моральний імператив — допомогти меншим країнам, географічне положення яких не так вже їм і допомагає, якщо вони бажають цього. І якщо вони боротимуться за це, давайте дамо їм шанс стати частиною родини НАТО та ЄС”, — доповнив Джоане.

Читайте також: Шлях Молдови до ЄС: Кремль всіляко намагається нашкодити (ВІДЕО)

Прямий ефір