РФ накопичує засоби для масованих повітряних атак — чим відповість Україна: думка

Ілюстративне фото: telegraf.com.ua

Росія відновила випуск ракет і організувала виробництво “Шахедів”, частину цих засобів ураження, очевидно, накопичує. Це означає, що РФ матиме можливості для завдання масованих ударів по українській інфраструктурі в осінньо-зимовий період. Необхідно готуватися до всіх можливих сценаріїв, зокрема найважчих. Про це сьогодні, 18 вересня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав засновник Благодійного фонду “Закриємо небо України”, заступник начальника ГШ ЗСУ (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

“Вони довели випуск високоточних ракет до 60 і більше на місяць. Загалом різного типу ракет у них нині понад пів тисячі”, — вважає гість ефіру.

У такій ситуації, як наголошує Романенко, Україна має шукати можливості знищення повітряних засобів — нарощувати можливості протиповітряної та протиракетної оборони.

“У нас з’явилися батареї Patriot PAC-3, SAMP/T франко-італійські. Проте їх замало. І навіть засобів протиповітряної оборони, які працюють по динамічних цілях, літаках, вертольотах, крилатих ракетах і безпілотних апаратах противника, загалом ще недостатньо. Тому йде робота військово-політичного керівництва щодо збільшення кількості таких засобів”, — коментує військовий оглядач.

Потенціал для нарощування протиповітряних та протиракетних можливостей він бачить у появі в Україні натовських винищувачів покоління 4+, насамперед F-16.

“Ми бачимо, що змінилися підходи щодо термінів підготовки пілотів та інженерно-технічного складу на ці літаки. Крім того, є серйозна перспектива досить швидкого введення в дію шведських Gripen… Тобто є серйозний потенціал. І я думаю, поїздка президента [України Володимира Зеленського] цього тижня до Сполучених Штатів також сприятиме нарощуванню таких можливостей з погляду протиповітряної, протиракетної оборони”, — вважає засновник Благодійного фонду “Закриємо небо України”.

Крім того, Романенко наголосив, що Україна нарощує можливості щодо завдання ударів по об’єктах противника безпілотниками та ракетами, збільшуючи випуск і модернізуючи системи.

“Противник повинен відчувати на собі весь вплив. Якщо він намагатиметься продовжувати завдання ударів по інфраструктурі, то отримає адекватну відповідь”, — упевнений Ігор Романенко.

Читайте також: Україні доведеться переходити на західні системи протиповітряної оборони — деталі від Ігната

Нагадаємо, в ніч на 18 вересня РФ атакувала Україну, використавши 24 “Шахеди” та 17 крилатих ракет. Всі ракети та 18 дронів були збиті.

Читайте також: Ще більше своєї зброї: розвиток ВПК України — в оцінках фахівців

Прямий ефір