РФ — найбільш значуща загроза безпеці НАТО: які кроки робитимуть в Альянсі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Росія — найбільш значуща і пряма загроза безпеці НАТО, йдеться в декларації Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу. Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав союзників зміцнювати оборонний потенціал. Для стримування агресора та посилення східних рубежів блоку Вашингтон розгорне далекобійне озброєння в Німеччині. Деталі — в матеріалі кореспондентів FREEДОМ.

З огляду на те, що Росія перевела економіку на військові рейки, країни-члени Альянсу повинні збільшити виробництво озброєнь, щоб не відставати від Москви, заявив Джо Байден. 

“Я дуже радий, що сьогодні всі члени НАТО взяли на себе зобов’язання розширити нашу промислову базу і промисловий потенціал, як і зобов’язання щодо витрат на оборону. Це критично важливий крок для підтримки нашої безпеки. Вперше в історії кожна країна НАТО зобов’язується розробити плани оборонного виробництва у себе вдома. Це означає, що ми, як Альянс, станемо більш інноваційними та конкурентоспроможними. Ми зможемо швидше виробляти більш важливе оборонне обладнання, і ми повинні це робити”, — акцентував лідер США. 

Він також наголосив, що в мілітаризації Москві активно допомагають Пекін, Тегеран і Пхеньян. Росія прагне фундаментально змінити архітектуру євроатлантичної безпеки, переконані в НАТО. Повномасштабне вторгнення російської армії в Україну та гібридні атаки на країни Альянсу — тому доказ.

Загальна загроза, яку Росія становить для НАТО, зберігатиметься в довгостроковій перспективі, зазначено в декларації Вашингтонського саміту. 

“Росія залишається найзначнішою і найпрямішою загрозою безпеці союзників. Тероризм у всіх його формах і проявах є прямою асиметричною загрозою безпеці наших громадян, а також міжнародному миру і процвітанню. Загрози, з якими ми стикаємося, мають глобальний і взаємопов’язаний характер”, — йдеться в документі.

Політолог Максим Джигун зазначає, що в НАТО вже впроваджуються нові моделі поведінки щодо країни-агресора.

“У той час, коли Росія намагається підірвати єдність сил в Альянсі та створити умови для виникнення проблем усередині блоку, роз’єднати позиції країн, все ж таки ми бачимо, що одноголосними рішеннями ухвалюють нові можливості та статути, моделі поведінки НАТО щодо Росії. І, звичайно ж, до Китаю та інших авторитарних режимів у світі”, — зазначив політолог Максим Джигун. 

Для зміцнення східних кордонів НАТО Сполучені Штати планують розгорнути далекобійну зброю в Німеччині. Йдеться про зенітно-ракетні комплекси SM-6, крилаті ракети Tomahawk і гіперзвукову зброю. 

Крім того, на саміті у Вашингтоні Греція, Болгарія і Румунія домовилися створити коридор військової мобільності. Угода дасть змогу військовим із країн блоку переміщатися під час виконання місій значно швидше — в обхід бюрократичних процедур. 

“Разом із моїми болгарським і румунським колегами Атанасом Запрьяновим (глава Міноборони Болгарії, — ред.) та Ангелом Тилвером (міністр оборони Румунії, — ред.) підписали на полях саміту НАТО у Вашингтоні лист про наміри зі створення узгодженого коридору військової мобільності. За моєю пропозицією восени проведемо тристоронню зустріч в Александруполісі, щоб обговорити реалізацію запланованих дій”, — повідомив глава оборонного відомства Греції Нікос Дендіас. 

Країнам-членам блоку доведеться вийти за межі встановленого Альянсом цільового показника у 2% ВВП на військові витрати, вважає міністр оборони Великої Британії Джон Хілі. Він переконаний, що європейські держави повинні взяти більшу відповідальність за власну обороноздатність. У Лондоні вважають, що на оборонні витрати країни Альянсу повинні виділяти не менше 2,5% ВВП.

Читайте також: У НАТО намагаються зробити все можливе, щоб у Росії не було шансів на перемогу — розбір політолога

Нагадаємо, у США завершився саміт Північноатлантичного альянсу. Підсумкове комюніке свідчить про те, що Альянс продовжить підтримувати Україну на її “незворотному шляху” до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством у блоці.

Прямий ефір