РФ може зіткнутися із протестами в регіонах через недостатнє фінансування місцевих еліт — думка

Прапор Росії. Фото: pixabay.com

Санкції вже відзначаються на надходженнях коштів у бюджет Росії. І хоча країна-агресор може існувати під тиском санкцій, це не гарантує підтримки колишнього рівня життя, що може викликати соціально-економічні протести, зокрема в регіонах. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив економічний експерт Іван Ус. 

“Те, як довго Іран перебував під санкціями, свідчить, що досить велика економіка, якою є Росія, вона може існувати в такому режимі довго. Але те, що вона може існувати, не означає, що вона зможе підтримувати рівень життя, який був раніше”, — сказав він.

Ус наголосив, що на тлі міжнародних санкцій Росія вже зіткнулася зі зменшенням надходжень до бюджету, якщо порівняти з періодом, що передує повномасштабній війні проти України.

Наприклад, поставки російської нафти в Індію здійснюються за нижчими цінами порівняно з попередніми поставками в Європу, що позначається на загальному виторгу, попри прогнозоване зростання в бюджеті.

“Це означає, що покривати видатки буде складніше, відповідно, буде перерозподіл ресурсів, їх забиратимуть в окремих суб’єктів”, — акцентував експерт.

На його думку, у регіонах можуть виникнути протести, оскільки кошти спрямовуються у військову сферу, і їх недостатньо для “задобрювання місцевих еліт”.

“Рамзан Кадиров отримує багато грошей, тому — демонструє повну лояльність до влади. Що буде, якщо Кадирову даватимуть менше грошей? Що буде, якщо менше грошей давати тим же башкирським елітам, татарським елітам та іншим елітам? Це провокуватиме протести, місцеві еліти захочуть їх робити, вони будуть, м’яко кажучи, ображені тим, що їх обділяють під час роздачі грошей. Росія може нарватися на ситуацію, коли вона отримає багато дестабілізаційних виступів по всій країні просто через те, що місцеві еліти не отримуватимуть гроші, які Росія спрямовує не на підтримку лояльності в регіонах, а на війну”, — підсумував Іван Ус.

Читайте також: Через війну Росія збідніла вже на 10%: інтерв’ю з російським економістом Сергієм Алексашенком

Прямий ефір