РФ може підірвати західні продуктопроводи — аналіз

Віктор Ягун. Скріншот: uatv.ua

Росія фактично бере участь у таємній війні проти критично важливих об’єктів інфраструктури західних країн. Для стеження за такими об’єктами РФ використовує рибальські судна, суховантажі, танкери та інші засоби. Про це сьогодні, 20 травня в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015) Віктор Ягун.

За його словами, російські плавзасоби час від часу з’являються в тих місцях, де знаходиться якась критична інфраструктура, особливо морського базування.

“Це насамперед стосується тих країн, де йде активний видобуток газу і нафтопродуктів. Раніше ринок займав російський газ і російська нафта, які зараз активно заміщуються Норвегією, Сполученими Штатами та іншими країнами. І якщо біля нафтовеж і газових веж Норвегії ми постійно бачимо якісь російські кораблі, які незрозуміло, що там роблять, то це можна сприймати як інструмент розвідки. Це раз. А по-друге, проведене розслідування і підтверджена інформація про корабель, який перебував певний час над “Північним потоком” і мав можливість перевозити на своєму борту мініпідводний човен, що має специфічні можливості, підтверджує той факт, що Росія безпосередньо мала стосунок до вибуху цього продуктопроводу”, — пояснив Ягун.

Він звернув увагу, що якщо РФ підірвала свій власний продуктопровід, то їй нічого не заважає зробити те саме з іноземними.

“Є інформація про спеціальні підводні човни, які мають обладнання, здатне розрізати трансконтинентальні кабелі. Це дуже критично зараз. Якщо, наприклад, між Сполученими Штатами та Європою буде розірвано трансатлантичний оптимальний кабель, фактично два континенти залишаться без зв’язку. Це в наш час набагато серйозніше, ніж хакерські атаки”, — зауважив експерт.

Віктор Ягун додав, що такі моменти дуже серйозно насторожують Захід, який уважно спостерігає за російськими плавзасобами і бере під охорону критичні об’єкти.

Читайте також: Хто підірвав “Північний потік” — експерт поділився інформацією про розслідування

Нагадаємо, відразу три нитки газопроводів “Північний потік” вийшли з ладу у вересні 2022 року. Так і не введений в експлуатацію газопровід “Північний потік-2” розгерметизувався в економічній зоні Данії 26 вересня. Слідом за цією поломкою на обох нитках “Північного потоку-1” впав тиск газу.

Прямий ефір