Росія неспроможна налагодити виробництво нових артилерійських систем. Лише ремонтує старі й намагається заміщати їх на фронті танками, у тому числі найсучаснішими з тих, що воюють, Т-90. Це погіршує і контрбатарейну боротьбу російської армії, і параметри танків. Про це сьогодні, 10 листопада, заявив військовий експерт Ян Матвєєв в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Він звертає увагу, що у пропагандистських сюжетах про нібито нарощування потужності російським військово-промисловим комплексом майже відсутні кадри з артилерійськими системами.
“Тільки один, здається, чи два рази показували Шойгу на такому складі. І саме потім було помітно, що все це — старі машини, різні артилерійські системи, і їх відновлюють просто зі складу. Тому з виробництвом нових артилерійських систем очевидно є проблеми у російського ВПК. Від цього страждає і контрбатарейна боротьба, бо старі гармати стріляють не на велику дальність, менше, ніж ті самі, наприклад, сучасні гаубиці, які стоять на озброєнні ЗСУ зараз. Ну, і точність, звичайно, теж страждає”, — коментує гість ефіру.
Матвєєв зазначає, що танки, які російська армія активно використовує як артилерійські системи, не можуть брати участь у повноцінній контрбатарейній боротьбі, тому що стріляють на 5 — максимум 7-8 км.
“Навіть танки Т-90, найсучасніші російські танки, що воюють, теж використовуються як артилерійські системи. Це мінус для танків, тому що зношується ствол, і в боях вже безпосередньо на дистанції, коли цей танк використовуватиметься як бойова машина, у нього параметри просто знизяться через це”, — додав військовий експерт.
Проте, як зазначив Матвєєв, заміщення артилерійських систем танками в ближньому бою несе загрозу для солдатів Збройних сил України, коли, наприклад, вони штурмують опорний пункт, прикритий танком замість гаубиці.
Нагадаємо, на думку військового експерта Яна Матвєєва, паузи в атаках РФ під Авдіївкою зумовлені великими втратами техніки.