РФ має платити за свої вчинки навіть через покоління, — Лещенко про визнання ПАРЄ Голодомору геноцидом українського народу

Сергій Лещенко та Олексій Мацука. Фото: uatv.ua

Визнання Парламентською асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) Голодомору 1932-33 років актом геноциду українського народу має важливе значення. Крізь покоління і навіть без президента Володимира Путіна при владі, російське суспільство має платити за свої вчинки. Про це сьогодні, 16 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Сергій Лещенко.

“Про Голодомор цікавий аспект у цій резолюції, тому що в якийсь момент Путін піде, і в когось на Заході виникне бажання почати все з чистого аркуша, натиснути кнопку перезавантаження, і знову на Росію дивитися очима розчулення, закочуванням рук та захопленнями про Достоєвського і Лермонтова. Для того й потрібне визнання геноциду на таких майданчиках як Рада Європи, щоб таких спокус було менше”, — сказав він.

Радник керівника ОПУ заявив, що Росія має продовжити виплачувати компенсації Україні навіть через покоління.

“Росія повинна свої вчинки спокутувати, заплатити навіть через 10-20-30 років, коли Путіна при владі не буде, але щоб цей запит до Росії залишався. Тому такі резолюції важливі, щоб бити по руках любителям заглядати в очі росіянам і бачити там великого гуманіста, тому що він — породження російського суспільства”, — наголосив він. 

Лещенко додав, що чинний президент РФ прийшов до влади не шляхом збройного захоплення — його обирали росіяни.

“Він зміг побудувати управління Росією так, що росіяни в нього закохані. Вони хочуть, щоб він правив далі. Він, цілком імовірно, знову обереться з більшістю голосів, можливо, вони там сфальсифікують якийсь відсоток, можливо, навіть великий відсоток, але все одно більшість росіян будуть хотіти Путіна далі. І це означає, що це суспільство має платити свою ціну”, — резюмував Сергій Лещенко.

Читайте також: Ми робимо дипломатичні революції, — Мезенцева прокоментувала підсумки ПАРЄ для України

Нагадаємо, з 9 по 13 жовтня у французькому Страсбурзі проходила осіння сесія ПАРЄ. Україна стала однією з ключових тем сесії. 12 жовтня депутати підтримали дві важливі резолюції на підтримку України — “Забезпечення справедливого миру в Україні та довготривалої безпеки в Європі” і “Роль Ради Європи у запобіганні конфліктам, відновленні довіри до міжнародних інституцій та сприянні глобальному миру“. 13 жовтня ПАРЄ своєю резолюцією визнала президента Російської Федерації Володимира Путіна диктатором, а російський режим — диктатурою.

Прямий ефір