РФ малює “червоні лінії” для Заходу — перевіряє реакцію, — Гетьман про можливість відправки іноземних контингентів в Україну

Олексій Гетьман. Фото: facebook.com/alexeyhetman

Російська Федерація намагається малювати “червоні лінії” західним партнерам Києва в контексті відправки військових контингентів в Україну. Росіяни дивляться на реакцію країн НАТО, щоб зрозуміти, наскільки їх ще можна залякати. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий аналітик Олексій Гетьман. 

Гетьман вважає, що на Заході залишаються побоювання ескалації з боку РФ, і саме це стримує партнерів України.

“Імовірніше за все, росіяни дивляться на реакцію наших партнерів, країн НАТО, аби зрозуміти, наскільки ще їх можна залякати. Їхня аргументація зрозуміла — вони не хочуть, щоб нам допомагали в будь-який спосіб. Але коли Росія ставить умови країнам НАТО, які з військового погляду значно сильніші за Російську Федерацію і здатні просто стерти з лиця землі її збройні сили та військово-промисловий комплекс, то стає незрозумілою поведінка наших союзників. Адже РФ не собі малює “червоні лінії”, вона Заходу їх малює. Тому має бути якась реакція наших партнерів”, — сказав аналітик.

Гетьман зауважив, що солдати НАТО були в Україні давно, ще з часів АТО, коли відбувалися спільні консультації, навчання українських військових. І тоді РФ це не турбувало. 

“Ще під час проведення АТО у нас були консультації, приїжджали військові інструктори зі США, канадські військовослужбовці. Ми зустрічалися, обмінювалися досвідом. Вони запитували щось у нас, а ми вчилися в них бойових дій. Тобто йшов взаємний обмін інформацією. Це було п’ять — шість років тому. І тоді росіяни якось не помітили, напевно, цього”, — сказав Гетьман. 

На його думку, зараз говорити про те, що Росія піде на ескалацію в разі введення на територію України іноземних контингентів, недоречно. Адже РФ давно перейшла всілякі межі й не дотримується жодних правил ведення війни.

“Те, що Росія може — максимально використовувати збройні сили, за винятком ядерної зброї. А щодо останньої, то Росія вже отримала попередження від країн НАТО, й знає, що буде з нею, якщо спробує її використати. Для росіян втрати будуть такі, що навряд чи вони зможуть потім оговтатися”, — наголосив спікер. 

Він нагадав, що росіяни планують переглянути водні кордони в Балтійському морі. 

“Це стосується Литви, Фінляндії, Швеції. Там є острови, на які Росія претендує, аргументуючи це тим, що ті координати, кордони, які були встановлені раніше, не відповідають географічним реаліям. Але зрозуміти, що вони мають на увазі, дуже складно. Що помінялися острови, з’явилися якісь нові землі? Але в такий спосіб, нехай поки що тільки на папері, вони перевіряють, якою буде реакція. Якщо це знову проковтнуть країни НАТО, щоб не було ескалації, то далі будуть переглянуті з боку росіян кордони й по суші”, — зазначив Гетьман. 

У росіян є завдання — перебудувати всю систему, яка була створена на європейському континенті після Другої світової війни, вважає аналітик.

“Вони відкрито про це заявляли не раз. Але чекають на реакцію. Поки що це — “не хочемо ескалації”. А другий аргумент — “у них же ядерна зброя”. Але якщо у них є ядерна зброя, це означає, що Росія може забирати острови у Швеції, переглядати морські кордони, а потім на суші? Росія лізе, вона зупиниться тільки тоді, коли її зупинять. Вони — досить боягузливі люди. І коли їм дають по руках, дуже швидко заспокоюються. А коли з ними намагаються якось домовитися у цивілізований спосіб, не військовий, росіяни сприймають це як слабкість і лізуть далі. Вони так влаштовані”, — зазначив Гетьман. 

Аналітик вважає, що жодними вмовляннями росіян переконати неможливо. Україні потрібно максимально допомагати, не тільки постачанням зброї. 

“Хочеться вірити, що наша дипломатія, засоби масової інформації все-таки допоможуть переконати світову спільноту, що ми воюємо не тільки за свою країну, ми воюємо навіть не тільки за Європу. Ми воюємо і за США зокрема. Ми воюємо за весь цивілізований світ. Ми зупиняємо російську навалу, яка хоче змінити світовий устрій. Тому нам треба не просто допомагати максимально, нам би ще й військовослужбовців, які допомагали б навчати наших захисників”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Західні військові інструктори в Україні: дискусії тривають

Прямий ефір