Кім Чен Ин наказав армії КНДР прискорити підготовку до війни. Як повідомляє агентство Reuters, він заявив про необхідність посилити роботу військово-промислового комплексу (ВПК), особливо підприємств, що розробляють ядерну зброю. Усе, щоб “протистояти безпрецедентним конфронтаційним крокам з боку США”. Північна Корея, Росія та Іран створили неформальний геополітичний альянс, який політологи вже назвали сучасною “віссю зла”, інформує FREEДОМ.
Зараз світ перебуває у більшій небезпеці, ніж будь-коли. Оскільки КНДР, Росія та Іран утворили “вісь зла” в новітній історії. І це стало певним викликом для Вашингтона. Про це заявив лідер Республіканської партії в Сенаті США Мітч Макконнелл.
“Ми бачимо, що Іран, головний спонсор тероризму, посилає дрони росіянам… І в цій конкретній ситуації ХАМАС — атакує ізраїльтян за допомогою дронів. Так що все це пов’язано. Ви не можете виділити одну частину і сказати, що ми займемося тільки цим. Це все пов’язано”, — наголосив Макконнелл.
Росія та Іран останнім часом стали своєрідними країнами-провокаторами. Москва — ігнорує демократичні підвалини та міжнародні правила, згідно з якими живе весь світ. Тегеран — провокує не тільки демократичні держави, а й арабський світ.
А ось Пекін багато аналітиків уже не розглядають як повноцінного партнера цієї “осі зла”. КНР поступово дистанціюється від Росії. Оскільки країна-агресор показала слабкість своєї армії і ВПК, зіпсувала свою репутацію і не може бути надійним стратегічним партнером.
Але при цьому, на думку державного секретаря США Ентоні Блінкена, Китай прагне стати домінуючою державою у світі — у військовому, економічному, дипломатичному плані.
“Коли таке було, щоб Китай зі США зустрічалися удвох без Росії? І всі прекрасно розуміють, що там обговорювали. Росія думає, що грає вона. Але є відчуття, що грають її. Особливо з того моменту, як Китай активно в цей процес включився”, — зазначає політичний аналітик Олексій Біловол.
Своєю злочинною війною проти України, Росія запустила нову хвилю конфліктів по всьому світу. Так, в Африці цього літа відбулися відразу кілька військових переворотів, і Росія зіграла в цьому не останню роль.
На думку експертів, для неї було важливо переспрямувати увагу заходу з війни Росії проти України, на можливу війну на африканському континенті.
“Росія тут має кілька завдань. Перше — посилити свій вплив у світі. Показати, що вона не просто якась регіональна держава, а світового рівня гравець. Другий фактор — це на рівні ООН, на рівні глобального Півдня серед держав покращити і показати різним диктаторським режимам, що можна на Росію покластися завжди. З іншого боку там пропаганда серед місцевого населення, що в них є можливість вийти із залежності від Заходу, і дружити з Росією”, — пояснює кандидат політичних наук, керівник дослідницьких програм НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень” Юрій Олійник.
Росія була зацікавлена і в глобальній дестабілізації ситуації на Близькому Сході. Її влаштовує те, що відбувається там після масштабного нападу угруповання ХАМАС на Ізраїль. Такого висновку дійшли політологи.
“Хаос для диктаторських режимів — це місце життя, місце комфортного життя. Це те, що їх живить. Смерті, хаос, нестабільність. Це те, що на цьому етапі потрібно “осі зла”, — акцентує політолог Олег Лісний.
Президент РФ Володимир Путін, північнокорейський лідер Кім Чен Ин і очільник Ірану Ебрахім Раїсі об’єднали свої сили.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у 2023 році відвідав Північну Корею та Іран.
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу побував у Тегерані на виставці зброї, де Москві могли пообіцяти надати не тільки безпілотники, а й балістичні ракети малої дальності в обмін на російське озброєння, частину якого використовували проти Ізраїлю.
Росія активно веде переговори про співпрацю з КНДР з питань постачання значної кількості різних типів боєприпасів для використання їх у війні проти України. Натомість Москва може надати Пхеньяну передові технології для супутників і атомних підводних човнів.
“Ці кейси треба закривати по черзі. Іранський кейс не вийшло закрити санкціями. Ну так, ввели санкції. Думали — на цьому все. Ні. Диктаторські режими, які перебувають під санкціями, як показує, понад рік, вони починають звикати до цих санкцій, починають їх обходити. Починають ділитися досвідом зі своїми “соосниками”, такими як Іран. І продовжують озброюватися”, — зазначає Олег Лісний.
Росія, Іран і Північна Корея — кожен із них переслідує свої інтереси. Але вони зійшлися в одному — їм необхідно знищити глобальний Захід, вважають політологи.
Довгі роки країни Заходу ігнорували посилення свого захисту та здатності протистояти можливим агресорам. І саме тому зараз ситуація склалася таким чином, що Україна стала на захисті всієї європейської цивілізації.
“Країни великого Заходу мають згуртуватися. І зруйнувати цю “вісь зла”, створивши нову силу. НАТО має повернутися на свої рубежі, Америка має повернутися на той рівень, де вона була. Ну і домовитися тепер уже з Китаєм про, так би мовити, сфери впливу”, — каже Олексій Біловол.
Проєкт “Росія” має бути закритий, впевнені експерти. Це покладе початок і розпаду “осі зла”, яка за свого подальшого існування стає реальною загрозою для світової безпеки.
Читайте також: Як санкції вплинули на економіку Росії у 2023 році — огляд (ВІДЕО)