РФ експортує вкрадене зерно: що Україна робить, щоб зупинити Москву (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: agropolit.com

За цей рік Росія експортувала до Сирії 500 тисяч тонн зерна морським шляхом з анексованого Криму. Як повідомляє Reuters, продовольство було викрадено в України на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей, передає FREEДОМ.

З 2015 року Росія допомагає сирійському президентові Башару Асаду жорстоко придушувати повстання проти його диктатури. Через це Сирія перебуває у стані перманентної гуманітарної катастрофи весь цей час. А після того, як Москва розв’язала війну з одним із найбільших постачальників агропродукції у світі, голод у Сирії загострився. А тепер Москва видає Сирії кредит, щоб та могла купити в Росії зерно, яке незаконно вилучили в українських фермерів.

“Перше джерело у торгівлі зерном повідомило, що не менше одного мільйона тонн імпорту зерна з Росії у 2021 та 2022 роках було профінансовано коштом кредитної лінії, наданої Москвою Дамаску. Минулого року віцепрем’єр Росії заявив, що Москва надала Сирії кредит частково на продукти харчування”, — йдеться у матеріалі Reuters.

Таким чином Москва буквально підпорядковує собі режим Асада. І використовує при цьому саме українське зерно, що дуже легко довести: продукція вирушає до Сирії з тимчасово окупованого Севастополя — найближчого морського порту до захоплених аграрних регіонів. За даними Reuters, за весь попередній рік цим маршрутом було вивезено 28 тисяч тонн зерна. З початку цього року — 501 тисяча — у 17 разів більше. Москва пов’язує це з небувалим урожаєм у Криму розміром півтора мільйона тонн зернових. Що просто фізично неможливо.

При цьому Кремль навмисне не дає Києву реалізовувати благодійну кампанію “Зерно з України”.

“Росія створила так звану вузьку шийку — це необхідність проходити інспекцію кожного судна у Босфорській протоці. Ми бачимо, що без Росії ця команда інспекторів може проводити понад 40 інспекцій суден на день із Росією — це 8 інспекцій на день. Якщо подивитися, скільки ми ввезли зерна в межах зернової угоди — у жовтні це було 3,5 млн тонн зернових та олійних культур, у листопаді це вже було 2,3 млн”, — зазначив дослідник Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

Через вторгнення Кремля 222 мільйони жителів планети можуть зіткнутися з гострим дефіцитом продовольства, повідомляє ООН. Насамперед ідеться про мешканців низки країн Африки та Азії. Таким чином, путінська Росія вбиває мирних жителів у всьому світі.

Прямий ефір