РФ експлуатує дітей у військових цілях і порушує свободу релігії в Україні — реакція Держдепу США (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українські діти, незаконно депортовані Росією, перебувають у групі надзвичайного ризику торгівлі людьми. Про це йдеться у звіті Державного департаменту США. Країна-агресор не тільки викрадає дітей, а й використовує їх для ведення війни проти України, повідомляє FREEДОМ.

Росія експлуатує українських дітей у своїх агресивних цілях. Російські окупанти змушують їх брати до рук зброю або ставати інформаторами. Про це йдеться у щорічному звіті Державного департаменту США щодо боротьби з торгівлею людьми.

“Ми уважно стежимо за діями російських військ, зокрема за використанням дітей у військових цілях в Україні. Ми відзначаємо, що надходять повідомлення про те, що дітей примушують виконувати військові обов’язки, а також служити інформаторами та живим щитом. Ми дуже стурбовані цим. Ми знаємо, що всі діти, яких було викрадено, наражаються на надзвичайний ризик торгівлі людьми, і ми закликаємо припинити це та повернути їх до родин в Україні”, — сказала пані посол США з особливих доручень з моніторингу та боротьби з торгівлею людьми Сінді Даєр.

Ще один злочин на рахунку Росії — масові порушення свободи віросповідання в Україні, впевнені в Держдепартаменті. Країна-агресор лише за перші 14 місяців повномасштабного вторгнення в Україну зруйнувала або пошкодила понад півтисячі поховань.

“Згідно з численними джерелами, російські збройні сили масово порушували свободу віросповідання як на окупованих, так і на контрольованих українським урядом територіях, наприклад, обстрілювали релігійні установи та об’єкти культурної спадщини та затримували священнослужителів. Окупаційна влада Росії знищила, пошкодила або пограбувала щонайменше 630 культових будівель, установ і священних місць”, — зі Звіту про міжнародну релігійну свободу за 2023 рік.

Розв’язавши жорстоку кампанію насильства та агресії в Україні, Росія заслужила місце в клубі ізгоїв, заявив американський сенатор-демократ Річард Блюменталь. Разом із республіканцем Ліндсі Гремом він ініціював законопроєкт про визнання Російської Федерації державою-спонсором тероризму. Російське вторгнення в Україну супроводжується незліченними звірствами та злочинами проти людяності, каже парламентарій, тому визнання Росії країною-спонсором тероризму важливе і з інформаційного, і з практичного погляду.

“Я розмовляв з адміністрацією [президента США Джозефа] Байдена щодо цього законопроєкту. Вони, безумовно, симпатизують цілям законопроєкту. Ми попрацювали над деякими пунктами, і плануємо продовжувати роботу. А що стосується практичних наслідків, це призведе до посилення санкцій. Так, це матиме практичні наслідки, але, на мою думку, це послання світу настільки ж важливе в моральному сенсі”, — заявив сенатор США Річард Блюменталь.

Законопроєкт розширить можливості санкційної політики Вашингтона як щодо Росії, так і країн, які продовжують вести з нею торгівлю. Статус держави спонсора-тероризму дасть змогу обмежити суверенний імунітет РФ в американських судах.

“Я б сказав кожному члену Палати представників і Сенату, що, якщо ви підете на поступки Росії в цьому випадку, з огляду на все, що зробив Володимир Путін, це означатиме, що ми втратили стримування. Якщо навіть були сумніви, хто такий Путін з точки зору терористичної держави, він уже уклав угоду з Північною Кореєю і зобов’язався допомагати їхній ядерній програмі. Якщо ви можете пробачити все це, тоді ви залишитеся в історії не на тому боці”, — пояснив сенатор Ліндсі Грем.

Водночас у Держдепартаменті США на пропозицію Сенату визнати Росію спонсором тероризму відповіли, що знають ефективніші способи посилити тиск на Російську Федерацію.

“Ми продовжуємо вважати, що існують більш ефективні способи притягнути Росію до відповідальності за її дії, ніж визначення її як держави-спонсора тероризму, що може мати низку негативних наслідків. Тому ми продовжуємо вживати таких заходів, накладаючи санкції на російських чиновників, російські компанії, запроваджуючи експортний контроль, який послаблює російську військову машину. І ми будемо продовжувати робити ці кроки”, — сказав представник Державного департаменту США Метью Міллер.

Наразі у США державами-спонсорами тероризму визнано Іран, Кубу, Північну Корею і Сирію. Росія отримала цей статус від України, Литви, Латвії, Естонії, Чехії, Нідерландів, Польщі та Словаччини. Крім того, країною-спонсором тероризму Російську Федерацію визнали Парламентська асамблея Ради Європи, Парламентська асамблея НАТО і Парламентська асамблея ОБСЄ.

Читайте також: Годувати загарбників змушують дітей на окупованих територіях України — деталі от ЦНС

Прямий ефір