РФ активно зазиває мігрантів із Північної Кореї та Індії для роботи в ЖКГ та будівництві, — Пендзин

Олег Пендзин. Фото: facebook.com

Росія активно зазиває мігрантів із Північної Кореї та Індії для роботи в сервісних галузях. Про це сьогодні, 29 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“На сьогодні найбільший дефіцит кадрів є в житлово-комунальному господарстві, у будівництві та в сільському господарстві. Абсолютно серйозно сьогодні обговорюється питання про запрошення в Росію певного контингенту Північної Кореї для ведення робіт, зокрема, на будівництві. Хедхантери активно працюють з Індією для запрошення громадян цієї країни для проведення робіт, зокрема, в житлово-комунальному господарстві. Тож у реальній дійсності на сьогодні в Російській Федерації дуже сильно відчувається дефіцит робочої сили саме в сервісних галузях”, — сказав Пендзин.

За його словами, ця ситуація — результати перегріву економіки, коли в умовах величезних військових видатків із бюджету РФ цивільні галузі не мають змоги забезпечувати прийнятну заробітну плату, купувати сировину та матеріали, що подорожчали.

“Росіяни тепер матимуть можливість вивчити світову географію на прикладі місць походження тих трудових мігрантів, які працюватимуть поруч із ними та вчитимуть їхніх дітей у школі. Ну, хіба що таким чином вони дізнаються про те, що в цьому світі існують й інші країни, крім Російської Федерації”, — резюмував Пендзин.

Читайте також: Два роки повномасштабної війни: наслідки для економіки Росії оцінили експерти

Раніше повідомлялося, що критичну нестачу робочого персоналу відчувають одразу кілька галузей у Росії: наукове співтовариство, медичні установи, комунальні підприємства. Також йдеться про гральний бізнес, індустрію туроператорів та сферу громадського транспорту.

Основними причинами називають закриття профільних навчальних закладів та звільнення працівників через погіршення умов. Кремль при цьому спрямовує кошти на військово-промисловий комплекс (ВПК), урізуючи інші витрати. Крім того, зараз відбувається найшвидший й наймасовіший “витік мізків” із Росії з початку 1990-х.

Прямий ефір