РФ просуває наратив про нібито зростання економіки й неефективність санкцій — про реальну картину розповіла міністерка фінансів Швеції

У Москві. Фото: ТАСС

Заяви та публікації про те, що санкції щодо Росії нібито неефективні, не відповідають дійсності та, щобільше, працюють на користь Москви. Про це сьогодні, 14 травня, перед зустріччю міністрів економіки і фінансів країн-членів ЄС заявила міністерка фінансів Швеції Елізабет Свантесон, інформує кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Я хотів би сказати всім нам — і політикам, і засобам масової інформації, що ми повинні бути обережні з російським наративом. Мене дуже турбує картина, згідно з якою “російська економіка сильна”. Цей наратив, звісно, російський. Ми знаємо, що санкції мають ефект, й ми знаємо, що інфляція набагато вища за офіційні цифри. Ми знаємо, що у них брак комплектувальних, робочої сили тощо. Тож економіка слабша, ніж багато хто говорить”, — сказала вона.

Свантесон наголосила, що дуже важливо не поширювати наративи, які Росія цілеспрямовано намагається просувати. 

“І у нас є багато джерел, розвідка в різних країнах, які показують іншу картину. Я думаю, що ми повинні поширювати правду. В іншому разі ми не допоможемо Україні, а навпаки”, — сказала міністерка фінансів Швеції.

Вона додала, що нерідко на підставі відкритих даних офіційні інституції роблять висновки та прогнози, які базуються на неправдивих даних.

Читайте також: Військові витрати стали каменем на шиї економіки РФ, — російський економічний оглядач

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує, що економіка Росії в найближчі п’ять років зростатиме повільніше за світову і продовжить втрачати частку в глобальному внутрішньому валовому продукті (ВВП). За оцінкою МВФ, наприкінці 2023 року на Росію припадало менше ніж 3% світового випуску товарів і послуг за паритетом купівельної спроможності, а до 2029 року цей відсоток ще знизиться.

Прямий ефір