Результативний тиждень у ПАРЄ — яких важливих рішень досягла Україна: репортаж зі Страсбурга (ВІДЕО)

Українська делегація в ПАРЄ. Фото: uatv.ua

Допомога українським дітям, соціальна та фінансова підтримка переміщених осіб, а також підтвердження провини РФ у навмисному знищенні культурної спадщини. Це та багато іншого було на порядку денному Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Літня сесія в Страсбурзі, в основному, була присвячена питанням України. Більше про підсумки — в матеріалі кореспондента телеканалу FREEДОМ.

Ще два роки тому ці двері були встановлені у звичайному житловому будинку селища міського типу Бородянка. Ці двері пропускали через себе сім’ю, друзів, гостей. Але прийшла Росія. Після ракетних атак саме ці двері — єдине, що залишилося від житлового будинку. Тепер вони встановлені в центральному холі Ради Європи. І кожен дипломат, політик бачить на власні очі, яке зло несуть російські окупанти.

Виставка у ПАРЄ. Фото: uatv.ua

Крім спалених дверей, тут також показано пошкоджені книги видавництва “Віват”. Що вкотре показуємо світовій спільноті — що Росія бажає вбивати не тільки українців, а й їхню мову та літературу. Першим на жахливі факти російських злочинів відреагував новий генсек Ради Європи Ален Берсе.

“Я говорив і раніше, наш головний пріоритет — підтримка України. І це не просто підтримка України, а всіх континентів. І не так усіх континентів як наших цінностей, демократичних цінностей: верховенства права і прав людини. Це безпосередньо центр наших цінностей. І ось чому я вже говорив про цю експозицію…. Я вже приходив її подивитися, вона несе дуже важливий меседж. Дуже важливо пояснити всім, чому так важливо підтримувати Україну. Європі та всім її організаціям і членам. Сильна підтримка має бути і поза європейським континентом. Це не регіональне, а глобальне питання для всього світу. І нам потрібно задіяти всіх по максимуму в цьому напрямку”, — заявив Берсе.

Вбивства не тільки українців, а й їхньої культурної ідентичності. Про це говорила Євгенія Кравчук, членкиня української делегації в ПАРЄ, у сесійній залі, перед голосуванням за резолюцію, яка стосується знищення культурної ідентичності. Резолюція проголосована. Підтримали її всі делегати в залі.

“Росія намагається стерти нашу ідентичність. Це ще один елемент війни. Вони хочуть знищити навіть видавництва, які друкують українські книжки. Це інструмент війни”, — наголосила Кравчук.

Сказати, що для України це був ударний тиждень, нічого не сказати. Абсолютно всі правки до резолюцій і самі документи проголосовані виходячи з пропозицій української делегації.

“Цей тиждень — результативний, важливий, український. Новий генеральний секретар підтвердив, що питання внутрішньо і зовнішньо переміщених українців і дітей залишається в пріоритеті поряд зі створенням спецтрибуналу”, — акцентувала голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева.

Крім голосувань за резолюції в залі, в кулуарах постійно велися дискусії щодо того, як іще можна посилити підтримку України на дипломатичній арені і не тільки.

Друг України, член Палати громад Канади Франческо Сорбара переконаний — надання всього необхідного, що потрібно Україні — найкраще рішення для перемоги над Путіним.

“Найкращий спосіб зупинити напад Росії на Україну — це дати українському народові та українській армії ресурси, необхідні для захисту і контрнаступу. Так що F-16, більше амуніції, більше боєприпасів, кращі системи ППО. Ми, Канада, повністю підтримуємо Україну, український народ. І це правильно. Це боротьба за захист свого суверенітету і свободи українського народу”, — заявив Сорбара.

Літня сесія в ПАРЄ добігає кінця, але робота над осінньою — вже ведеться. Нові резолюції, нові рішення і нові методи тиску на Росію за її неспровоковану агресію проти України.

Читайте також: Україна створює юридичні підстави, щоби посилювати санкції проти РФ, — Ясько (ВІДЕО)

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи 27 червня ухвалила резолюцію про довгострокову підтримку українських переміщених осіб. Документ одноголосно підтримали 56 делегатів

Прямий ефір