Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) сьогодні, 12 жовтня, проголосувала за резолюцію про справедливий мир в Україні та безпеку в Європі. Про значення цієї резолюції, роботу української делегації на асамблеї, про те, як європейські союзники сприймають питання військової допомоги Києву, з місця події кореспонденту FREEДОМ Олегу Борисову розповіла голова української делегації Парламентської асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева.
“Що дуже важливо, асамблея визнає єдиний мирний план, який може бути реально практично імплементований — це план миру президента Зеленського. Усі партнери це розуміють. Відновлення історичної справедливості — це дуже важливий крок. Деякі парламенти на національному рівні ратифікували резолюції, які визнають Голодомор 1930-х років актом геноциду. Також дуже важливим є питання цивільних полонених, як ми їх називаємо, щодо військових полонених ми окремо працюємо. Європейський суд з прав людини встановив дату початку агресії — це березень 2014 року — з моменту незаконної спроби анексії Криму. До речі, резолюція не визнає ані “референдуми”, які тоді відбувалися, ані так звані “референдуми”, які на тимчасово окупованих територіях України проводила Росія, і також не визнає “вибори”, — повідомила Мезенцева.
Вона розповіла про ініціативу України щодо повернення цивільних полонених, яких утримує РФ.
“Наша ініціатива — закликати Росію до формування конкретних списків, передачі їх негайно Україні або третій країні, яка гарантуватиме повне повернення цих українців додому або на нейтральну територію, а потім додому, тому що ми не можемо вже далі тягнути, це теж має деталі, які вказують на геноцид”, — пояснила голова української делегації в ПАРЄ.
Мезенцева додала, що розглядалися питання про депортацію українських дітей, про реформу ООН, членство Росії в організації, підтримці Кримської платформи та членстві України в НАТО.
Читайте також: ПАРЄ ухвалила резолюцію на підтримку України — основні положення документа
Нагадаємо, 12 жовтня ПАРЄ закликала до реформування Ради безпеки ООН. ПАРЄ 70 голосами “за” ухвалила резолюцію про роль Ради Європи в запобіганні конфліктам, відновленні довіри до міжнародних інституцій та сприянні глобальному миру.