Найближчими днями осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) будуть винесені на голосування важливі для України резолюції. Вони стосуються трибуналу для президента РФ Володимира Путіна і самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, а також інших злочинців Росії; геноциду українського народу; заморожування російських активів у Європі; визнання нелегітимності Путіна. Про це кореспонденту FREEДОМ розповів член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Олексій Гончаренко.
“На цій сесії є кілька резолюцій, які дуже важливі для України. По-перше, резолюція щодо України юридичного характеру і говорить про створення трибуналу, який має судити злочинців, зокрема Путіна і Лукашенка. Вона говорить про геноцид, який Росія здійснює проти України, закликає до продовження підтримки всіх видів, включно з військовою підтримкою нашої країни. Ну і заморожування активів, і передача їх Україні. Усе, що нам необхідно, усе це актуалізується”, — сказав він.
Резолюція про нелегітимність Путіна суттєво обмежуватиме подальші маневри російського диктатора, зазначив Гончаренко.
“Ще одна важлива резолюція, яка була запущена під час, коли Росія ще була членом Ради Європи, ось зараз тільки завершена. Це резолюція про нелегітимність Путіна. Про те, що рішення і фейкова зміна Конституції Росії, згідно з якою Путін може ще раз балотуватися і бути вічним президентом, робить його нелегітимним. Це безумовне порушення законодавства. Це суттєво обмежуватиме подальші маневри Путіна. Тобто, з одного боку, він уже сьогодні розшукуваний військовий злочинець для багатьох країн, які ратифікували Римський статут, а з іншого боку — його прямо називають диктатором. І це важливо. Ця робота на делегітимізацію Путіна, на обмеження його дипломатичних контактів і можливостей”, — констатував він.
Читайте також: Третій день роботи ПАРЄ закінчено — підсумки та плани (ВІДЕО)
Нагадаємо, у п’ятницю, 13 жовтня, в ПАРЄ відбудеться голосування щодо резолюції про визнання президента РФ Володимира Путіна диктатором, а російського режиму — диктатурою.