Резолюція ГА ООН щодо України — значення документа і як відбувалося голосування (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Генеральна асамблея ООН напередодні абсолютною більшістю голосів ухвалила резолюцію, запропоновану Києвом і союзниками. У ній від Росії вимагають негайно вивести війська з усієї території України, включно з тимчасово окупованим Кримом і частинами Донецької та Луганської областей. Також у документі зазначено необхідність притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців, повідомляє FREEДОМ.

На річницю початку повномасштабної війни Росії проти України Генасамблея ООН ухвалила символічний і багато в чому вирішальний документ. У резолюції 11 пунктів. Усі вони однозначно визначають Росію як винуватця війни, і вимагають від неї виконання чіткого плану: виведення військ, повернення всіх військовополонених і депортованих українців до України, суду над воєнними злочинцями.

“Генеральна асамблея підтримала резолюцію, яка викладає чітко ключові пункти формули миру президента Зеленського. 141 держава сказала цій резолюції “Так”. Це означає, що тепер будь-які мирні пропозиції, які можуть лунати від тієї чи іншої держави зараз, завтра, післязавтра, за місяць — вони мають бути в межах резолюції і відповідати її ключовим параметрам. І того, чого немає в резолюції, буде дуже важко їм продати як додатковий конструктивний елемент свого мирного плану”, — пояснив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Документ підтримала 141 країна зі 180. Проти висловилися лише 7. За словами Кулеби, Росія кулуарно намагалася переконати держави Глобального Півдня, Близького Сходу та Азії голосувати проти резолюції, мовляв, вона незбалансована. А Білорусь і зовсім пропонувала внести в текст документа поправки, які переклали б відповідальність за війну на Захід. Однак, успіху ні Москва, ні Мінськ не досягли. Результат голосування зруйнував міф Кремля про те, що Київ підтримують тільки на Заході.

“За ці 48 годин президент говорив телефоном з лідерами інших країн, і велися консультації на рівні МЗС до всієї дипломатичної команди президента. І в результаті вийшли на 141 голос. Що це означає? Це означає, що нас чують. І це означає, що навіть те, що здавалося неможливим, воно насправді є”, — сказав міністр закордонних справ України.

Перед голосуванням багато експертів побоювалися, що для залучення якомога більшої кількості голосів пункт про суд над російськими воєнними злочинцями доведеться вирізати. Однак його зберегли. Як і заклик до країн-підписантів подвоїти дипломатичні зусилля з досягнення миру в Україні.

“Це потужне свідчення солідарності світової спільноти з українським народом у контексті річниці повномасштабної агресії РФ. Потужний прояв глобальної підтримки української формули миру”, — написав президент України Володимир Зеленський у Twitter.

Рік тому за першу резолюцію з вимогою до Москви припинити збройну агресію проти України проголосувало стільки ж держав — 141. Всупереч очікуванням Кремля, світ не втомиться від України. А союзники на ділі доводять, що підтримуватимуть Київ стільки, скільки буде потрібно.

Читайте також: Тверда позиція Заходу і жалюгідні потуги РФ: підсумки голосування за резолюцію ООН щодо України обговорили експерти

Прямий ефір