Реєстр спонсорів війни — знакова річ, що впливає на бізнес-результати цих компаній, які працюють у Європі, — економіст

Ілюстративний скріншот: sanctions.nazk.gov.ua

Реєстр під назвою Міжнародні спонсори війни, який ведеться в Україні Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК), є незручним для тих компаній, які продовжують працювати в РФ. Про це сьогодні, 1 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Він нагадав, що НАЗК запровадило реєстр спонсорів війни, до якого потрапляють бізнеси, що продовжують працювати в РФ або з РФ, і платять податки, ухвалюють ті чи інші програми (особливо це стосується бізнесів, які працюють у РФ), що сприяють фінансовим доходам осіб, що воюють проти України.

За словами економіста, до спонсорів війни, наприклад, потрапив угорський “OTP банк”, або 5 шипінгових компаній Греції, які активно надають свої танкери для експорту російської нафти. Як спонсори війни є ще досить великий перелік компаній, які не пішли ще з російського ринку.

“Здавалося б, це внутрішній реєстр, який створює українська служба, але тим не менш. Уявіть собі, ухвалення 11-го пакету санкцій певний період часу гальмувалося тим, що Греція та Угорщина вимагали прибрати з цього списку зокрема “OTP банк” і ці грецькі компанії. Тобто можете уявити, наскільки знаковою є подібна річ, наскільки вона відстежується європейськими бізнес-елітами, що на рівні державної політики представники вищого політичного керівництва країн просили Україну вивести ці компанії зі списку спонсорів війни. Тобто це насправді — досить знакова річ, яка впливає на бізнес-результати цих компаній, які працюють у Європі”, — розповів Пендзин.

Зазначимо, що до реєстру Міжнародних спонсорів війни входять такі компанії, як Xiaomi (“Сяомі”), Metro (“Метро”), “Ашан”, Bonduelle (“Бондюель”) та низка інших.

Читайте також: Що означає для РФ відхід компанії-розробника технологій для буріння свердловин SLB — коментар експерта

Нагадаємо, як розповів радник президента України з економічних питань Олег Устенко, в економіці Російської Федерації спостерігається значний дефіцит державного бюджету. Росія відрізана від міжнародного ринку запозичення капіталу, тим самим обмежене економічне зростання. Велика кількість бюджету спрямована на утримання репресивного апарату, заманювання чоловіків на війну проти України та на військово-промисловий комплекс (ВПК).

Прямий ефір