Для європейських лідерів очевидно, що Путіну вірити не можна. У президента США Дональда Трампа вже з’явилися певні сумніви щодо Путіна. Однак ресурс довіри до нього ще не вичерпався. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив політолог Володимир Фесенко.
Для Путіна мало попереджень, мають бути конкретні дії. Тоді російський диктатор сприйматиме це більш серйозно, вважає Фесенко.
“У Трампа з’явилися вже певні сумніви щодо Путіна. Тому що раніше він говорив: “Я вірю Путіну, вірю, що він хоче мир”. Мабуть, це було пов’язано з маніпулятивними діями Путіна. Вплинуло й те, що він розповідав Віткоффу, що нібито молився за Трампа, портрет замовив його. Трамп марнославний, він ласий на такі прояви лестощів, особливої уваги до себе тощо. Тому аж до останнього часу в нього була сліпа віра в Путіна, у його готовність до миру. Вона частково зберігається”, — зазначив Фесенко.
Політолог також звернув увагу на те, що в спілкуванні з президентом Фінляндії Александром Стуббом, який нещодавно повернувся зі США, Трамп у нього запитував, чи можна вірити Путіну.
“Для українців взагалі таке питання — це нонсенс. Не можна вірити Путіну. Для нас ця відповідь давно, на жаль, очевидна. Ми її знаємо у вигляді війни, яку Путін розв’язав проти нашої країни. Для європейських лідерів, які раніше теж вірили Путіну, теж очевидно, що йому вірити не можна. Про це говорять політики, які раніше з ним домовлялися. Той самий президент Макрон і багато інших. А ось у Трампа ще, мабуть, ресурс довіри до Путіна не вичерпався. Але те, що він запитує, чи можна довіряти Путіну, вже означає, що є сумніви”, — акцентував політолог.
На його думку, дуже добре, що Дональд Трамп чітко висловився з приводу того, що Путіну може не подобатися Зеленський, але домовлятися про мир треба буде із Зеленським, з Україною.
“Тому вся хитра схема Путіна — переконати зовнішній світ, що нібито в Україні нелегітимна влада, тому треба створювати якесь “зовнішнє управління”, — усе це не працює. І Трамп це не сприймає”, — сказав спікер.
Але те, що залишки віри в Путіна у Трампа залишаються, уповільнює переговорний процес, переконаний політолог.
“Думаю, що багато чого залежатиме від розвитку ситуації в найближчі два тижні, навіть може бути менше. Тому що, за словами Стубба, Трамп хоче домогтися угоди про припинення вогню до 20 квітня. До моменту не тільки коли буде Великдень, релігійне свято, але й рівно три місяці президентства Трампа. Але часу мало залишається, лише три тижні. Тому якщо в найближчий тиждень або 10 днів не буде серйозного прогресу, зокрема, якихось домовленостей про припинення вогню в повітрі, тоді, можливо, у Трампа терпець почне тріскатися. Тому що все-таки Трамп хоче конкретного результату, а не нескінченного переговорного болота”, — резюмував Фесенко.
Читайте також: За яких умов переговорний процес із РФ буде більш ефективним, розповів політолог
Як повідомлялося раніше, президент США Дональд Трамп має намір ввести мита в розмірі від 25 до 50% на російську нафту, якщо вважатиме, що Москва блокує його зусилля щодо припинення війни в Україні.
Нагадаємо, президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що лідер США Дональд Трамп — єдиний політик, що може стати посередником у мирних перемовинах між Україною та Росією.