Деспот, тиран, параноїк і диктатор — це лише мала частина епітетів, якими сьогодні нагороджує російського диктатора Путіна західна преса. Парадоксально, але ще 2013 року Путін очолював список найвпливовіших людей світу за версією журналу Forbes. Всього за кілька років репутація Путіна скотилася практично до нуля. Про це, сьогодні, 12 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.
“Потрібно зазначити, що Путін не завжди сприймався Заходом як диктатор. До 2014 року він сприймався модернізатором, твердим сильним лідером, який популярний серед свого народу. Ситуація почала коригуватися 2014 року — після анексії Криму і початку війни на Донбасі рейтинг Путіна сильно похитнувся. А 2022 року, з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну, динаміка падіння рейтингу ще більше посилилася. Сьогодні Путін сприймається лідерами світових країн як диктатор, такий собі “міжнародний вигнанець”, — зазначив експерт.
За його словами, Постернака, нині весь цивілізований світ практично повністю звів до нуля своє спілкування з господарем Кремля. Хоча повністю припинити взаємодію з російським диктатором у сучасному світі практично неможливо. При цьому з великою обережністю з Путіним спілкуються навіть його прихильники.
“Звичайно, у Путіна досі залишаються його прихильники. Навіть у Європі. Наприклад, ті ж Словаччина та Угорщина. Але попри підтримку Росії в деяких питаннях, лідери цих країн також насторожено ставляться до російського диктатора. Вони розуміють, наскільки фігура Путіна суперечлива. І які загрози можуть від нього йти”, — констатував політтехнолог.
На думку експерта, вибори, що відбулися в РФ, теж негативно вплинули на репутацію Путіна. Адже всі прекрасно розуміли, що проведення виборів у РФ — це, швидше, театральна подія.
Ще більше погіршила ситуацію трагедія в “Крокус-Сіті Холі”, яка сталася 22 березня. Особливо після того, як РФ звинуватила в цьому теракті Україну. Але навіть цю ситуацію російська пропагандистська машина намагається максимально використати, щоб показати, що і Росія, і Путін ще мають вплив на Заході.
“Російська пропаганда намагається по максимуму використати цю ситуацію, щоб бути на слуху, поки є увага світових ЗМІ до цієї теми (до теми теракту в “Крокусі”, — ред.). Крім цього, РФ витрачає величезні кошти на підкуп експертів, журналістів, аналітиків, підключає ботоферми до своїх дезінформаційних акцій на Заході. Але частіше такі зусилля виявляються марними”, — резюмував керівник Центру політичної розвідки.
Читайте також: “Господар Кремля, а не президент”: риторику західних ЗМІ щодо Путіна пояснив журналіст
Нагадаємо, західна преса вже не називає Путіна “президентом”, а при його згадці використовує епітети — “Божевільний Влад” (західне скорочення від “Володимир”), параноїк, тиран, деспот тощо. При цьому ще 2007 року Путін був визнаний людиною року за версією американського журналу Time.
Читайте також: Від виправдань і маніпуляцій до залякувань: як працює російська дезінформація (ВІДЕО)