Репетиції випускного вальсу, відкриття підземної школи та робота бізнесу під обстрілами: як живе Харків (ВІДЕО)

Підземна школа в Харкові. Скріншот: uatv.ua

Харків щодня обстрілюється російською армією, але, попри це, місто продовжує жити: відкриті кафе, працюють магазини, люди гуляють у парках. Як живе обласний центр під ударами російських окупантів, розповіли кореспонденти FREEДОМ.

Дівчата в білих сукнях і юнаки в чорних костюмах репетирували вальс на площі Свободи в Харкові. Цей танець традиційно відкриває випускний бал, який пройде в червні.

Попри щоденні обстріли та важку ситуацію в прикордонних із Росією північних районах області, місцеві жителі не піддаються паніці. Так, у Харкові залишається жити трохи більше мільйона людей.

“Харків’яни не панікують, паніки немає, усі в місті відпочивають. Харків’яни зроблені з особливого сплаву, тому в нас усе чудово, можна так сказати. Звичайно, обстріли не дають спокійно жити, спати — але це не заважає людям працювати, відпочивати, ростити дітей. Так що, я думаю, ми впораємося з усім”, — каже Лідія.

“Харків відмінно живе, усі просто змирилися з обстрілами. Це вже ні для кого не новина. Я думаю, що особливо евакуюватися ніхто не буде”, — вважає Ірина.

Одна з пекарень розташована в самому центрі Харкова й була відкрита 2023 року. Напередодні нового 2024 року місто пережило сильний удар, коли російські військові застосували “Іскандери” та дрони. Вибухова хвиля зачепила й кафе, воно зазнало серйозних пошкоджень. Однак через два з половиною місяці пекарня знову відкрилася, і зараз знайти вільне місце тут буває не так просто.

“У нас був величезний ажіотаж, коли ми знову відкрилися, Боже… Мені дуже шкода, що багатьом не вдалося потрапити. Ми їм казали, що немає вільних місць і, на жаль, не можемо приймати бронь. Бо якби ми прийняли бронь — а її було дуже багато, то люди, які прийшли фактично, залишилися б без місць. Хоча ми вже розширилися приблизно в півтора раза, у нас стало набагато більше місця на веранді”, — розповідає офіціантка пекарні Аміра Зейдан.

Інфраструктура і всі міські служби працюють як годинник, якщо в Харкові чути вибух, то, щойно дозволяє ситуація, до місця влучання приїжджають рятувальники та комунальники. Алгоритм дій – відпрацьований: за мінімальний час зробити так, щоб від осколків, вирв і вибитих вікон не залишилося й сліду.

З понеділка в Харкові почалися заняття в першій підземній школі: за парти сіли понад 230 учнів. Так, семирічна Даша Подлеснова разом з іншими учнями 1-А класу вперше за шкільною партою.

Дівчинка каже, що щаслива, бо з вересня 2023 року вона грала в уявну школу, де уроки проводилися не онлайн.

“Ти мріяла піти до школи? Так, я просто не знала, як це буде насправді в школі. Хоч це й перші дні, але мені вже так подобається! А що давали на сніданок? Бургери! Дуже було прикольно, тому що ми діти, й ми обожнюємо бургери й все таке борошняне”, — ділиться учениця підземної школи Даша.

Учителів у підземній школі вистачає і проблем із кадрами немає, а навчання в майбутньому планують проводити у дві зміни. Школа може прийняти до 1 000 учнів. Уже зараз триває набір на новий навчальний рік у перші класи, й наразі до них записалося понад 200 дітей.

“Відкриття підземної школи додало духу й упевненості, що Харків стояв, стоїть і стоятиме”, — наголошує начальниця управління освіти Індустріального району Харкова Олена Збицька.

10 травня в Харкові було зафіксовано найдовшу повітряну тривогу з початку повномасштабної війни Росії проти України, вона тривала майже 10 годин.

Влада просить людей звертати увагу на сигнали тривоги та перебувати в укриттях, і стверджує — місто захищене й евакуація зараз не проводиться.

Читайте також: “Діти повинні мати школу”: як аlyona аlyona та Jerry Heil допомагають відновити розбомблений РФ навчальний заклад на Дніпропетровщині (ВІДЕО)

Прямий ефір