Рекрутинг — альтернатива мобілізації: як українці можуть стати на захист батьківщини (ВІДЕО)

Рекрутинговий центр 3-ї штурмової. Фото: uatv.ua

В Україні вже понад пів року працює механізм рекрутингу до Збройних сил України. Завдяки йому охочі проходити службу можуть потрапити саме на ту посаду і в той підрозділ, де самі хочуть служити, повідомляє FREEДОМ.

Цього року Олександру виповнилося 25 років. За законом про військову службу, він уже може бути мобілізований. До питання влаштування до ЗСУ хлопець поставився відповідально та ініціативно — готувався фізично та обрав напрямок, де йому було б цікаво служити.

“Взагалі-то я просто починав із волонтерства. Волонтерили, потім наш штаб трохи змінив напрямок, тому що люди, з якими я був, вони думали про військову службу і почали розвивати цю тематику. Я готувався, планував, але потрібен був час, щоб до цього підійти та підготуватися. Бо все-таки це така справа, що з “бухти-барахти” туди краще не йти. Бо якщо ти хочеш вижити там, потрібно займатися і готуватися до цього”, — розповів свою історію житель Одеси Олександр.

Якщо все задумане реалізується, Олександр поповнить лави однієї з бригад морської піхоти, де планує займатися безпілотними системами.

“Я просто до цього готувався. Потім минув час, і я зрозумів, що потрібно. І люди, з якими я працював, вони займалися саме цим, я сказав, що хочу приєднатися до них”, — каже одесит.

Допомогли з пошуком місця служби та оформленням усіх документів Олександру працівники одного з одеських рекрутингових центрів. Його фахівці пояснюють, що їхня робота — це альтернатива мобілізації та можливість поповнити армію кваліфікованими кадрами.

“Цивільною мовою, це агентство з наймання людей на роботу. Це те, що ми знали ще до війни. Різниця ключова в тому, що рекрутинговий центр наймає людей на контракт. І це головна відмінність від мобілізації. Фактично, це довгострокова робота на певних умовах у Силах оборони”, — звернув увагу засновник рекрутингового центру “Південь” Юрій Журавель.

За словами представників центру, попит на послуги рекрутерів зріс після ухвалення нового закону про мобілізацію. Для багатьох законодавчі зміни стали причиною поставитися відповідально до вибору місця проходження служби та спеціальності.

“Я вам скажу, тренд у культурі молодих хлопців і жінок, зокрема, щоб піти на роботу в ЗСУ, а ми називаємо це роботою, стабільно зростає. Чому? Я можу пояснити. Тому що ти краще сам будеш будувати та обирати своє майбутнє. Ми говоримо про це скрізь, і я говорю про це спокійно: ми надовго у війні”, — вважає Костянтин Журавель.

Також в Одесі вже кілька місяців працюють рекрутингові центри окремих бригад. Наприклад, 3-тя штурмова, один із найгероїчніших підрозділів української армії, відкрила свій рекрутинговий центр на початку весни.

“Це працює. І потрібність дуже висока. У цивільного населення дефіцит інформації. У ТЦК вони бояться йти, щоб дізнатися щось, вони “гуглять” і не знаходять відповідей на ті чи інші питання. Ми пропонуємо їм альтернативу — живе спілкування і відповіді на будь-які запитання”, — повідомив керівник рекрутингового центру 3-ї окремої штурмової бригади в Одесі з позивним “Тренер”.

Головна функція рекрутингового центру — познайомити охочого проходити службу в 3-й штурмовій з бригадою, її історією, традиціями та можливостями для новобранців. Вакантних позицій завжди вистачає, а мотивованим, досвідченим людям раді завжди.

“Ми пропонуємо чіткі правила, у межах яких можна працювати в нашому підрозділі. Людина знає, що вона робитиме у майбутньому. Молодий рекрут отримує право на навчання мінімум два тижні в навчальному центрі. Далі ми говоримо, що після потрапляння в бойовий підрозділ новенький не бере участі в бойових операціях доти, доки він не досягне рівня підготовки того підрозділу, в якому він перебуває”, — пояснив особливості служби керівник рекрутингового центру.

Загалом в Одесі працює понад п’ять рекрутингових центрів. З кожним місяцем відкриваються нові, оскільки попит на послугу зростає.

Читайте також: Рекрутинговий проєкт Drone Force: у Львові стартувала програма навчання операторів БпЛА (ВІДЕО)

Прямий ефір