Регрес військової машини: в армії РФ дефіцит особового складу і техніки (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російська військова машина працює на межі своїх можливостей і далі ситуація буде тільки погіршуватися, кажуть незалежні аналітики. Експерти відзначають дефіцит військових і техніки, повідомляє FREEДОМ.

У Володимира Путіна дефіцит військових, упевнений економіст Володимир Мілов. Просування Росії на фронті супроводжується колосальними втратами. Поширена думка, що у Путіна є нескінченний живий ресурс — помилкова.

У Росії всього 20 млн чоловіків віком від 20 до 40 років. З них приблизно чверть працює у всіляких структурах, пов’язаних з армією, безпекою та у сфері військової промисловості, а це скорочує ще більшу кількість людей, яких могли б призивати до бойових дій. До того ж, у країні вже є кадровий голод і просто так забирати чоловіків на війну стає все складніше.

“Призводить це до того, що доводиться мобілізувати на фронт старших людей. За цифрами, які наводить саме Міністерство оборони РФ, середній вік мобілізованих на фронт 35 років. Це досить багато. Це означає, що приблизно половина з них — це люди, старші за 40. Ну в такому віці вже вкрай складно нести фізичне навантаження на фронті. Особливо пов’язане з наступальними діями”, — пояснив Мілов.

Зменшилася і кількість добровольців, готових підписувати контракт із Міноборони і вирушати на війну. Про це свідчить підвищення в кожному регіоні одноразових виплат за готовність йти вбивати. Деякі доходять до понад мільйона рублів. А це свідчить про те, впевнені експерти, що охочих воювати, навіть за великі гроші, стає менше.

Масово тікають і російські солдати з війни. Як повідомляє видання “Медіазона”, щомісяця в судах налічують тисячу справ про відмову від служби. Але крім кризи в живій силі для тривалої путінської війни, існує ще криза військової промисловості. Так, за словами керівника “Ростех” Сергія Чемезова, найбільшого одержувача контрактів у Росії на виробництво зброї та боєприпасів, оборонні підприємства працюють майже з нульовою рентабельністю.

“Не випадково Путін їздить у країни-ізгої, такі як Північна Корея, для того щоб жебракувати і просити артилерійські снаряди або якісь інші речі”, — додав Мілов.

За даними Росстату, темпи зростання виробництва бойової техніки — літаки, танки, бронемашини — скорочуються, тому що військова промисловість працює на межі. І на фронті все частіше з’являється стара техніка. До того ж Росія продовжує критично залежати від компонентів з-за кордону. Нелегально санкції вдається періодично обходити. Але Мілов вважає, що і цей шлях постачання перекриють.

“На це спрямований і нещодавній 14-й пакет санкцій Європейського Союзу. Не швидко, але всі ці канали так чи інакше перекриють. Де Росія братиме ці технології — не зрозуміло”, — сказав Мілов.

Ще однією давньою проблемою російської армії експерти називають тотальну кризу і повний розвал системи її постачання. У Путіна просто немає таких грошей, щоб вести тривалу війну.

Читайте також: Росія програє інформаційну війну, — Рейтерович

Прямий ефір