Журналіста і колишнього радника ексглави “Роскосмосу” Івана Сафронова, засудженого російським судом до 22 років колонії суворого режиму за звинуваченням у державній зраді, етапували в колонію в Красноярському краї. Його визнали винним у нібито передаванні країнам НАТО інформації про російські війська в Сирії, даних про постачання зброї з Росії до країн Африки та інформації про діяльність російських військових на Близькому Сході. Однак пізніше стало відомо, що ці так звані “державні таємниці” перебувають у відкритому доступі. Російські правозахисники вважають справу Сафронова сфабрикованою, а його самого називають політв’язнем, повідомляє FREEДОМ.
4 роки колонії загального режиму отримав москвич Олексій Нечушкін за те, що в’їхав на автомобілі з антивоєнними гаслами в огорожу на Пушкінській площі в Москві. Про це пише Telegram-канал Sota. Чоловік під час акції 27 лютого 2022 року також підпалив машину. Весь останній рік він перебував у СІЗО. Нині його визнали винним за статтею “хуліганство”. У суді Нечушкін пояснив свій вчинок переживаннями за родичок-українок.
“Це був безглуздий вчинок, але вчинити по-іншому я не міг. Це був своєрідний одиночний пікет із використанням автомобіля. Я сильно переживав за родичів і не хотів, щоб вони думали, що я байдужий”, — пояснив засуджений за антивоєнну акцію Нечушкін.
Росіянина Юрія Загурських визнали винним в “організації теракту”. Термін, на який його засуджено, невідомий. Однак за цією статтею передбачено покарання від 15 років до довічного позбавлення волі. Активіст проходить як один із фігурантів справи про підпал військового об’єкта у Виборзі.
А на одного з найвідоміших російських письменників Дмитра Глуховського відкрили кримінальне провадження за, нібито, поширення “фейків” про російську армію. Підставою послужили антивоєнні пости Глуховського в соцмережах. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі. Сам письменник перебуває за межами Росії. Суд раніше заарештував його майно. Про це повідомив російський правозахисник Павло Чиков.
Реалії сучасної Росії — штрафи, арешти і тюремні терміни.
“Тут є якась логіка репресивної машини, логіка диктатора, в якій він діє і живе. Ти не можеш оголосити війну іншій країні сусідній, не можеш ввести туди війська і водночас не пакувати дюжинами протестувальників на вулицях. Це тоталітарна держава і тут жодних сумнівів не повинно бути. Її логіка примітивна і проста. Я думаю, що Путін боїться тільки одного, що війна закінчиться, це дійсно для нього страшно”, — вважає політичний коментатор, ведучий Ходорковский.Live Дмитро Єловський.
Експерти вважають, що із закінченням війни, а саме — перемогою України — режим Путіна втратить свою основу. Поки цього не сталося, руки Кремля розв’язані для боротьби з незгодними.
Один із лідерів російської опозиції Олексій Навальний перебуває в ув’язненні від лютого 2021 року. Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова стверджує, що отримала від Навального понад пів сотні скарг на умови його утримання в колонії. Їх соратники російського опозиціонера називають “катівнями”.
Ще одна проблема незгодних із режимом Путіна — доноси.
“Я думаю, що далі буде тільки жорсткіше. Бачите, зараз ще зрада і стукацтво розвивається дуже сильно. Я думаю, що це буде, на жаль, тренд російського суспільства на поточний рік, коли доповідатимуть до органів про колег, про сусідів, про випадково підслухані розмови на зупинці, у громадському транспорті. Мені здається, що скоро росіяни повернуться до 37-го, до того ж з легкої допомоги, з легкої подачі уряду російського, але ніби й самі вони не так далеко пішли з цього 37-го і готові там знову жити”, — каже Єловський.
Проти жителя Тульської області відкрили кримінальне провадження про “дискредитацію” ЗС РФ. На нього написали донос вчителька і директор школи його дочки. Шестикласниця намалювала антивоєнний малюнок.
Читайте також: Під загрозою — навіть школярі: кого і за що заарештовують у Росії (ВІДЕО)