Раптова смерть Навального: як вплине на російський режим і особисто на Путіна, припустив експерт

Олексій Навальний. Фото: gettyimages.com

Раптова смерть російського опозиційного політика Олексія Навального підриває будь-які залишки довіри до російського уряду та особисто до президента Володимира Путіна як серед населення Росії, так і серед західних політиків. Про це сьогодні, 16 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко. 

“Ця новина в топах усіх світових ЗМІ. І, звісно ж, це доволі серйозний удар як по путінському режиму, так і по Путіну, бо для всіх очевидно, що у смерті Навального — винен Путін: політика звинуватили за надуманими звинуваченнями і мало того, що затримали, так ще й помістили до в’язниці, де систематично знущалися”, — сказав він.

На його думку, наразі важко сказати, чи є смерть російського опозиціонера результатом катувань, чи результатом умисного вбивства.

“Думаю, відповідь має дати судмедекспертиза, а команда Навального має відповідно прореагувати. Скажу, що це великий і серйозний “чорний лебідь” як для Путіна, так і для режиму загалом, тому що на тлі Мюнхенської безпекової конференції та на тлі псевдовиборів у Росії, смерть Навального, звісно ж, сильно вплине на ставлення до Путіна”, — каже Буряченко. 

Експерт пояснив, що це стосується ставлення до Путіна, зокрема на Заході.

“Смерть опозиційного політика номер один у Росії розставить усі крапки над “i”, думаю, це важливий аргумент для європейців, для країн-членів НАТО, для США, що Україна повинна перемогти в цій війні, і всі повинні допомогти Україні максимально швидко і максимально ефективно”, — резюмував Олексій Буряченко.

Читайте також: У російської опозиції є два вибори — підтримати ЗСУ або померти у в’язниці, — Кулик

Нагадаємо, у виправній колонії сьогодні, 16 лютого, помер російський опозиційний політик Олексій Навальний. Про це повідомили пресслужба управління Федеральної служби виконання покарань Росії по Ямало-Ненецькому автономному округу (ФСВП ЯНАО), а також низка російських ЗМІ.

Прямий ефір