Рано чи пізно активи РФ перейдуть зі статусу заморожених у статус конфіскованих — прогноз економіста

Ілюстративне фото: Facebook

У світу немає досвіду конфіскації заморожених активів, крім США. Але прецедент глобальної війни, яку розв’язав президент РФ Володимир Путін, вочевидь, має викликати адекватні дії. Про це сьогодні, 4 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу, банкір та економіст Олександр Савченко.

“У Європи немає досвіду конфіскації суверенних активів. Це перший досвід. Але й такої війни після 1945 року в Європі ще не було. Для Сполучених Штатів це не унікальний випадок. Вони робили такі операції — конфіскацію суверенних активів в Афганістані, Іраку, Венесуелі та в інших країнах, і передавали ці активи опозиції, тобто іншим сторонам конфлікту, яких американці вважають справедливою стороною. Тому я вважаю, що рано чи пізно статус заморожених активів перетвориться на статус конфіскованих активів”, — сказав він.

Тож економіст припускає, що наступного місяця на історичній зустрічі G7 (“Великої сімки”) таке рішення принципово буде ухвалено і вже протягом кількох місяців спочатку в США, Канаді, а потім і в Європейському Союзі гроші будуть конфісковані.

“І нам зараз треба думати про найоптимальніший механізм передання їх для України. Для якнайшвидшої перемоги України над Росією в цій війні”, — уточнив Савченко.

Читайте також: Справа в економічних і фінансових інтересах країн Заходу, — політолог про конфіскацію російських активів на допомогу Україні

Як повідомлялося раніше, на Заході заморожено російські активи на суму близько 300 млрд дол. За інформацією Reuters, РФ зберігала в країнах Заходу майже половину своїх золотовалютних резервів. У Німеччині заявляють, що заблокували російські кошти на суму понад 4 млрд євро.

Прямий ефір