Кількість учасників Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” збільшується. Нині до цієї коаліції входять понад 50 країн. Надсилають представників і ті держави, які не афішують своєї участі у “Рамштайні”. Він стає значущим міжнародним майданчиком, де обговорюють найнагальніші проблеми глобальної європейської системи безпеки. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив представник президента у Верховній Раді України, член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
“На “Рамштайн” намагаються потрапити навіть ті країни, які відкрито не виступають за Україну чи відкрито не протистоять Російській Федерації. Проте їхні представники, іноді без афішування своєї присутності, таки присутні на цьому заході. Це означає, що “Рамштайн” об’єднав весь цивілізований світ, який розуміє, чим є насправді РФ”, — коментує гість ефіру.
На його думку, “Рамштайн” став прообразом майбутнього військово-політичного союзу та справжньою антипутінською коаліцією.
“Рамштайн” став, на мою думку, певним прообразом майбутнього військово-політичного союзу, створення якого виключати точно не варто. Тому що ми бачимо, що не всі країни можуть і хочуть бути членами НАТО, але в інших форматах протистояти російській терористичній абсурдній війні, яку вона розв’язала, вони хочуть і готові. Поза сумнівом, це — антипутінська коаліція”, — наголосив Веніславський.
Читайте також: Західна зброя для України: які домовленості вже є і чого чекати від “Рамштайн-9”
Нагадаємо, зустріч союзників у форматі “Рамштайн” триває сьогодні, 14 лютого, у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі (Бельгія). Напередодні зустрічі міністри оборони України та США — Олексій Резніков та Ллойд Остін — обговорили у телефонному режимі постачання Україні засобів ППО та артилерії. Голови оборонних відомств також наголосили на важливості якнайшвидшої доставки на фронт засобів, обіцяних на “Рамштайні” у січні.
Читайте також: Зброя, техніка і резерви: умови успішного контрнаступу ЗСУ обговорюємо з військовими експертами