Ракети Tomahawk у Німеччині — перша, але не остання відповідь Заходу на погрози Кремля, — Розе

Прапор Німеччини. Фото: ukrinform.ua

Розміщення ракет Tomahawk на території Німеччини — це насамперед стримування: це не загроза Росії, а відповідь Заходу на її погрози. Канцлер Німеччини Олаф Шольц наполягає на тому, що розміщення цих ракет не стало б необхідністю, якби РФ вивела свої війська з України. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла кореспондентка “Радіо Свобода” Анна Розе.

“В уряді ФРН вважають, що необхідно розміщувати на території Німеччини ракети Tomahawk, а також нові надзвукові ракети. Ця ідея — насамперед стримування РФ. Про це говорив і Олаф Шольц. Він наголосив, що Німеччина не погрожує Росії, а відповідає на її кроки”, — акцентувала журналістка.

Вона нагадала, що 2015 року США вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої дальності, тому що Росія почала розміщувати у Калінінграді свої ракети, зокрема, “Кинджали”, “Іскандери”. Крім того, у РФ заявили, що мають намір продовжувати виробництво та розміщення надзвукових ракет і надалі. Природно, США дійшли висновку, що неможливо далі бути учасником цього договору, коли одна зі сторін його не дотримується.

“Тепер Росія не вважає себе зобов’язаною дотримуватися будь-яких домовленостей взагалі. Виробляє ракети, розміщує їх, де хоче. Крім того, Росія розв’язала війну в Україні. Тому цілком логічно, що Німеччина задумалася про свій захист. Канцлер Німеччини Шольц сказав про розміщення ракет на саміті НАТО 10 липня у Вашингтоні. До слова, це була угода між Німеччиною та США”, — пояснила експерт.

За її словами, нині Німеччина дуже рішуча в цьому питанні.

“Є рішучість уряду Німеччини й міністра оборони Бориса Пісторіуса. Також є рішучість і самого канцлера Олафа Шольца. На одній із нещодавніх пресконференцій він підтвердив свою рішучість, зазначивши, що Росія веде війну в Україні, в центрі Європи. І оскільки Росія виступає з такої агресивної позиції, Німеччина змушена щось робити. Крім того, він наголосив: якщо російський диктатор Путін припинить свою війну в Україні, то, можливо, відпаде і необхідність розміщувати далекобійні ракети в Європі. Але поки що Європа повинна захищати свої рубежі саме цим проєктом стримування”, — резюмувала Анна Розе.

Читайте також: Німеччина відреагувала на погрози Путіна через плани розмістити на своїй території Tomahawk

Прямий ефір