Ракети, електроніка, політичне сприяння: як союзники Кремля допомагають Росії вести війну проти України (ВІДЕО)

Кім Чен Ин і Володимир Путін. Фото: ap.org

Іран передав Росії першу партію балістичних ракет. Це підтвердив держсекретар США Ентоні Блінкен. Він припустив, що РФ, імовірно, застосує їх проти України найближчими тижнями. За ракетну співпрацю з Росією США запровадили додаткові санкції проти 10 юридичних і фізичних осіб з Ірану. Відреагували також Велика Британія, Німеччина і Франція, повідомляє FREEДОМ.

Під час чергової зустрічі в межах діалогу США-ЄС сторони висловили стурбованість китайською підтримкою війни Росії проти України. Йшлося про те, що китайські компанії продовжують ухилятися від санкцій і намагаються їх обійти. США та ЄС визнають, що постійна підтримка Китаєм російської військово-промислової бази дає змогу Росії продовжувати війну проти України. А це становить загрозу трансатлантичній і глобальній безпеці та стабільності.

“Китай став чи не найбільшим союзником РФ у військовому, дипломатичному та економічному планах. Він є одним із найбільших покупців російської нафти, який допомагає фінансувати війну проти України. Крім того, проводить спільні навчання з країною-агресором, а також від початку повномасштабного вторгнення Пекін надав різного роду безпілотні літальні апарати (БпЛА), запчастини, товари подвійного призначення”, — розповів кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.

Попри санкції Заходу, КНДР продовжує постачання РФ балістичних ракет. Так, Росія отримала нові ракети малої дальності Hwasong-11 від Північної Кореї. Окупанти вже застосовували їх для ударів по Києву цього літа. Про це повідомляє The New York Times. Видання пише, що 3 вересня залишки чотирьох ракет вивчили в Києві слідчі з незалежної британської організації, яка ідентифікує зброю, що використовується у війнах по всьому світу. Вони з’ясували, що північнокорейська ракета, використана під час атаки на Київ у серпні, була виготовлена у 2024 році. У ній знайшли “свіжі” компоненти, виготовлені західними країнами всього рік тому.

“Визначення року виробництва, яке ми змогли зробити в полі, дивлячись на ці залишки, показує дуже вузьке вікно між виробництвом, передачею і використанням. І я думаю, що це досить важливо, оскільки ми говоримо про Північну Корею, країну, яка перебуває під санкціями майже два десятиліття”, — сказав глава української місії Conflict Armament Research Деміен Сплітерс.

Окрім постачання зброї та компонентів, деякі країни допомагають Росії на політичному рівні. Зокрема, такі як Угорщина, яка неодноразово блокувала важливі голосування та перешкоджала ЄС в ухваленні важливих рішень, що стосуються допомоги Україні.

“Для Росії важлива така країна як Угорщина, яка відіграє роль своєрідного троянського коня в ЄС, тим більше зараз, коли Угорщина головує в раді ЄС. І взагалі ця країна буде неодноразово використовуватися Кремлем в якості такого зручного гравця в європейській політиці, тому ми й бачимо нові й нові ініціативи з боку угорського уряду”, — додав Желіховський.

Угорщина раніше заявляла, що блокуватиме виділення 6,5 млрд євро з Європейського фонду миру для України. Верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз шукатиме шлях, щоб обійти вето Угорщини на військову допомогу для України.

Читайте також: Євросоюз розглядає введення санкцій проти авіаційного сектору Ірану за постачання ракет РФ — заява

Прямий ефір