З отриманням ракет ATACMS розширюється український каталог цілей: тепер Сили оборони України з більшою точністю зможуть вражати аеродроми, засоби ППО та інші важливі військові об’єкти російських окупантів. Про це сьогодні, 3 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Валерій Рябих.
Він наголосив, що Україна планомірно знищує сучасні системи ППО РФ, включно з тими, що призначені для перехоплення балістичних ракет.
“І якщо ми згадаємо, припустімо, той самий прямий ефір, показаний Головним управлінням розвідки України, як знищують ось цю систему С-400 у Криму, як тоді повідомляли, за допомогою тих ракет, які передали наші партнери. Це ще сталося до надходження ATACMS. Річ у тім, що ATACMS — це ракета ще складніша для перехоплення засобами протиповітряної оборони, тому що летить за квазібалістичною траєкторією, а на кінцевій ділянці траєкторії має швидкість до 5 тис. кілометрів на годину”, — сказав Рябих.
Він додав, що системи протиповітряної оборони С-400 — це одна з тих небагатьох систем, які заявлені російською стороною, як такі, що можуть знищувати сучасні балістичні цілі.
“Причому ця система, вона, ну, є, скажімо так, фаворитом у лінійці систем протиповітряної оборони, які призначені для знищення сучасних балістичних цілей. Говорити про інші системи ну, не доводиться. Тому надалі, скажімо так, вогневий вплив наших ракетників зростатиме. І, звичайно ж, це є свідченням про підготовку поля бою на театрі воєнних дій. І тут теж потрібно сказати, що Крим є ось якраз тим місцем, яке має готуватися до “жесту доброї волі”, як це було і рівно рік тому в Херсонській області на правому березі Дніпра”, — вважає Рябих.
За словами експерта, є припущення, що чуваський 1-й батальйон 1251-го мотострілецького полку ЗС РФ, який загалом складався з мобілізованих окупантів, з певною часткою вірогідності був розгромлений за допомогою ракети ATACMS.
“Причому достатньо такої однієї ракети для знищення цілого батальйону й виведення його в повному складі з ладу в районі зосередження. І якраз може розширитися той каталог цілей, які ми досі бачили, а це насамперед аеродроми, де знаходиться скупчення авіації супротивника в районах, звідки вони здійснюють вильоти для завдання ударів по мирних містах України. Це системи протиповітряної оборони, які прикривають, зокрема, ці аеродроми. І, звичайно ж, наступною метою є скупчення противника, зокрема, коли вони збираються атакувати великими силами позиції Збройних сил України. Ну і, звичайно ж, розширення діапазону дій. А тут потрібно сказати, що надходження тих самих ракет із бойовою частиною, які можуть діяти вже на 300 кілометрів, дасть змогу дотягнутися до всіх аеродромів, з яких російська авіація підіймає літаки для обстрілу України з тимчасово окупованих територій України. Зокрема, всі аеродроми в Криму”, — сказав Рябих.
На його переконання, ракети ATACMS будуть дієвими для остаточного вигнання Чорноморського флоту РФ з території тимчасового окупованого Криму.
Читайте також: Окупований Крим стає дедалі вразливішим для різного типу ракетних атак — подробиці від Коваленка
Раніше експерт з питань національної безпеки Іван Варченко заявив, що досягнуто домовленостей про передачу Україні союзниками для її боротьби з російськими окупантами ракет з дальністю 300 кілометрів. Їх Україна має отримати на початку 2024 року, це серйозно вплине на ситуацію на полі бою та допоможе знищувати російські ресурси на підступах до фронту.