Ракетний терор України — наслідки ірансько-російської співпраці оцінив військовий експерт

Павло Нарожний. Скріншот: uatv.ua

Російське військове командування продовжуватиме ракетний терор України. Таку думку сьогодні, 25 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт, волонтер Павло Нарожний.

“Але тут є момент, вони мають два розрізи. Перший — це ті самі “Шахіди”, які незрозуміло навіщо росіяни перейменували на “Герань”, тобто Shahed-136. Ми їх збиваємо близько 85-90% із того, що летить. Близько 10-15% долітають. Ці “Шахиди” влаштовують терор, який насамперед спрямований на цивільне населення України. Вони стріляють по електростанціях, лініях електропередач, можливо, якихось газових магістралях, долітають у житлові будинки, вся ця справа падає. Але це все не має жодного військового значення, бо для армії електрика не потрібна. Армія живе на своїх генераторах, вони не прив’язані до електричної мережі. Тобто якщо у якогось генерала не буде 220 у розетці, він заводить дизель-генератор, і все у нього добре працює далі. Тобто, цей терор — спроба зробити так, щоб українські громадяни на колінах поповзли, умовно, до Верховної Ради, до президента і почали просити Зеленського чи спікера Верховної Ради здатися росіянам. Цього не буде”, — сказав він.

Експерт констатував, що відбувається суворо зворотна ситуація. Навпаки, населення ще більш консолідується у боротьбі, і всі розуміють, хто ворог. Українці донатять на армію, жертвують якісь гроші, допомагають як можуть.

За його словами, інший вид зброї, які можуть отримати ЗС РФ від Ірану, — балістичні ракети формату “Іскандер” з дальністю 300-700 км.

“На жаль, від таких ракет у нас жодного захисту наразі немає. Тобто так, вони справді можуть вдарити. Питання лише у кількості цих ударів. Друга проблема, яка є, ми вже переживали неймовірну кількість ракетних обстрілів, починаючи від 24 лютого і закінчуючи найбільшим 10 жовтня. Але все одно він теж не приніс жодної серйозної шкоди нашій армії. Чому так? Тому що наша армія децентралізована. Немає якогось центрального військового складу, немає якогось центрального центру ухвалення рішень, як люблять говорити у Росії. Немає центральної бази HIMARS, немає якогось центрального складу HIMARS. Так, можливо, якихось збитків можуть завдати. Так, можуть, наприклад, суто гіпотетично, теоретично знищити когось із наших генералів. Але наступна людина так само добре підготовлена. І ми продовжимо чинити опір. Нічого цього не дасть абсолютно вся ця іранська історія, ірансько-російської співпраці, назвемо її так”, — підсумував Павло Нарожний.

Читайте також: “Герань-2” або Shahed-136: РФ перефарбовує іранські дрони

Як повідомлялося раніше, Кремль шантажує ООН через розслідування щодо іранських БПЛА, які атакують мирні українські міста. Як заявив перший заступник постійного представника Росії при ООН Дмитро Полянський, якщо організація розпочне роботу над кейсом, Москва може “переглянути співпрацю” з ООН та в односторонньому порядку анулювати зернові угоди. У РФ заявляють, що дрони, нібито, російського виробництва. Однак, за словами військових експертів, так звана “Герань” — не що інше, як іранські безпілотники Shahed-131 та Shahed-136 (“Шахед”).

Прямий ефір