Мета масованого російського обстрілу міст України — зламати дух народу. У святкові дні, як сьогодні, 14 жовтня, важливо бути уважними до сигналів повітряної тривоги, наголосив військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Експерт не виключає, що у День захисників та захисниць обстріли можуть посилитися.
“Противник на початку цього тижня провадив масовані обстріли українських міст та важливих об’єктів критичної структури, маючи на меті зломити опір українського народу, змусити його до капітуляції. Як мінімум виступити проти влади з вимогою припинити війну тощо. Вони отримали абсолютно зворотний ефект. Але це не означає, що вони перестануть обстрілювати українські міста та села, обстрілювати мирних людей. Тому сьогодні, у велике свято, треба бути особливо уважним до сигналів повітряної тривоги. Потрібно розуміти, що противник не залишив своїх намірів підірвати нашу єдність, стійкість, і тому обстріли можуть посилитися саме сьогодні”, — сказав Грабський.
Водночас потенціал Росії для масованих ударів послабшав, вважає військовий експерт.
“Потенціал Росії для здійснення таких ударів ослаб, він уже не такий, як був на початку війни. Я скажу більше, 24 лютого було завдано 160 ракетних ударів, а в понеділок (10 жовтня, — ред.) було випущено лише 84 ракети, з яких половину збили. Жодна система протиповітряної оборони не може забезпечити 100% гарантії збиття всіх повітряних цілей”, — зауважив військовий.
Але, незважаючи на те, що об’єктивно Росія зменшує свій потенціал, ігнорувати повітряні тривоги буде злочинно стосовно себе, своїх родичів щонайменше, вважає експерт.
Наразі, за його словами, агресор користується запасом радянських часів, але також застосовує БПЛА, які становлять смертельну небезпеку для мирного населення.
“Російська Федерація виготовила досить невелику кількість ракет, і вона переважно користується запасами радянських часів. А запаси радянських часів створювалися, даруйте, протягом пів століття. Наскільки часто будуть завдаватися такі удари, залежатиме від багатьох факторів. Удари по Україні завдаються щодня, з різною частотою. Так, дійсно, під час проведення якихось особливих заходів, скажімо так, коли потрібно вплинути на щось, вони можуть накопичити більше боєприпасів”, — пояснив Грабський.
Він також звернув увагу на те, що радянське озброєння є досить застарілим і потребує досить тривалого процесу верифікації, підготовки, калібрування тощо.
“Тому говорити про те, що противник знову застосовуватиме такі масовані удари навряд чи доводиться. Але це не означає, що монотонно він не може використовувати до десятка, до двох десятків ракет на день протягом ще більшого періоду часу. І треба розуміти, що йдеться про сотні й сотні ракет, які перебувають на зберіганні. Усі вони боєздатні”, — наголосив Грабський.
Читайте також: Масована ракетна атака по Україні показала всьому світу, що високоточна зброя РФ — це міф, — Юсов